UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко вимагає розірвання угоди з Vanco?

Прем’єр України Юлія Тимошенко просить Верховну Раду разом з урядом вжити заходів з перегляду уг...

Прем’єр України Юлія Тимошенко просить Верховну Раду разом з урядом вжити заходів з перегляду угоди про розподіл продукції (УРП), укладеної між урядом України і Vanсo International у жовтні 2007 року, щодо освоєння Прикерченської нафтогазоносної ділянки в межах українського шельфу Чорного моря.

«Україна все це багатство віддала одній компанії, при тому — коли через Держфінмоніторинг розібралися, то вона зареєстрована в офшорах на чотирьох студентів віком від 20 до 22 років», — заявила вона, виступаючи в парламенті 11 квітня. За словами прем’єра, передача такої великої ділянки, тоді як інші країни «роздають шельфи інвесторам по квадратних сантиметрах», межує з «глобальними злочинами», повідомив «Інтерфакс-Україна».

У ході виступу Ю.Тимошенко не називала компанії, проте Україна за всю історію незалежності уклала тільки одну УРП — із Vanсo International.

Vanсo International Limited, дочірня компанія Vanсo Energy Company, у квітні 2006 року за прем’єрства Ю.Єханурова перемогла в конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції, видобування якої здійснюватиметься на Прикерченській наф­тогазоносній ділянці площею 12,96 тис. кв. км. До речі, всупереч протестам Міноборони, компанії була відведена частина акваторії полігона, що спричинило порушення питання про його перенесення! А вже якою кількістю снарядів, що не розірвалися, за багато років покрито дно в районі буріння...

Vanсo International і Кабмін підписали УРП тільки у жовтні 2007 року вже за прем’єра Януковича. Після цього Vanсo переуступила свої права та обов’язки з УРП компанії «Венко Прикер­ченська ЛТД», зареєстрованій в Україні для реалізації цього проекту.

«Венко Прикерченська ЛТД» у лютому поточного року передала на затвердження Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання УРП програму робіт на Прикерченській ділянці в 2008 році вартістю
87,5 млн. дол.

Міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Філіпчук у недавньому інтерв’ю «ДТ» заявив, що Прикерченська нафтогазоносна ділянка має бути розділена на ділянки значно меншої площі й передана на розробку закордонним інвесторам, оскільки «Венко» не спроможна освоїти всю цю ділянку. Г.Філіпчук також припустив, що «Венко» може переуступити свої права та обов’язки з УРП іншій компанії без узгодження з державою.

Відповідно до закону України «Про угоди про розподіл продукції», інвестор має право передати повністю або частково свої права та обов’язки, визначені УРП, будь-якій юридичній чи фізичній особі лише за узгодженням із державою і за умови, що така особа має досить фінансових і технічних ресурсів, а також досвід організаційної діяльності, необхідний для виконання відповідних робіт.