UA / RU
Підтримати ZN.ua

Та між політиками згоди немає

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк закликає українських політиків дійти згоди у питаннях зовнішньополітичного курсу країни, зокрема інтеграції в НАТО...

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк закликає українських політиків дійти згоди у питаннях зовнішньополітичного курсу країни, зокрема інтеграції в НАТО.

Про це він заявив на міжнародній науково-практичній конференції «Національна безпека України в контексті євроатлантичної інтеграції: організаційно-правові аспекти» у п’ятницю в Києві. У конференції, організованій Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України, взяли участь представники Кабінету міністрів, парламенту, неурядових організацій, представники НАТО.

«Поки в українському суспільстві не буде консенсусу між політичними елітами в питаннях зовнішньополітичного курсу, не варто чекати успіху», — цитує Бориса Тарасюка агентство «Інтерфакс-Україна». Він також додав, що Україна повинна переходити на самофінансування в питаннях співробітництва з НАТО.

Міністр підкреслив, що з метою підвищення рівня підтримки євроатлантичної інтеграції українським населенням необхідно проводити активнішу роз’яснювально-інформаційну роботу в регіонах. Б.Тарасюк також запропонував з метою більш тісного співробітництва України з НАТО в різних сферах створити в міністерствах і відомствах країни підрозділи зі співробітництва з НАТО за прикладом департаментів міжнародних зв’язків.

Заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Пирожков повідомив, що найближчим часом РНБО підготує документ стратегії національної безпеки України і подасть його на розгляд. С.Пирожков висловився за використання можливостей НАТО під час реформування сектора безпеки України.

«Якщо є можливість використати потенціал НАТО для реформування сектора безпеки, гадаю, потрібно цим скористатися», — сказав він.

Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз зазначив, що основою для дискусій на тему вступу України в НАТО є прийняття політичної реформи. На думку О.Мороза, тільки з прийняттям останньої можна говорити про адаптацію моделі державного управління України до європейської моделі.

Народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Олег Зарубінський сказав про необхідність створення європейського інформаційного центру в українському парламенті. На його думку, центр має діяти за прикладом аналогічних центрів, які працюють у сеймах Литви і Латвії, і надавати інформацію всім бажаючим громадянам України про діяльність Північноатлантичного альянсу і Європейського Союзу. За словами О.Зарубінського, щорічно подібний центр при сеймі Литви відвідує близько 15 тисяч литовців.

Уже нині, сказав він, за доручення голови Верховної Ради Володимира Литвина комітет готує пропозицію щодо організації роботи такого центру.