Ухвалений парламентом України пакет законів, який забезпечує роботу судової системи після закінчення терміну перехідних положень Конституції, «змінив структуру судової влади», вважає голова Вищої ради юстиції України Сергій Кивалов.
«Тепер судова система не буде гальмом у розвитку суспільства й виконуватиме завдання, передбачене діючою Конституцією», — заявив він у п’ятницю на прес-конференції в Києві. При цьому С.Кивалов підкреслив, що «після 28 числа (термін закінчення перехідних положень Основного Закону. — ІФ) ми не будемо в глухому куті».
Голова Вищої ради юстиції не вважає негативним той факт, що Верховна Рада не ухвалила в цілому закон про судоустрій. «Коли щиро, то цього не треба було робити зараз, адже поспішність завжди негативно позначиться згодом», — відзначив він.
При цьому С.Кивалов пояснив, що внесені депутатами зміни в закони дозволять врегулювати багато питань. «Потім, не поспішаючи, доробимо з урахуванням думок закон про судоустрій, підключимо до цього процесу науково-дослідні інститути, юридичні навчальні заклади, зробимо закон, який діятиме протягом багатьох десятиліть», — підкреслив він.
На його думку, судово-правова реформа в Україні «пішла тільки тепер». «З 1996 до 2000 року в нас не було прийнято жодного кваліфікованого нормативного акта, жодного кодексу», — відзначив він.
Як повідомлялося, у четвер Верховна Рада України ухвалила пакет законопроектів, покликаних підтримати нормальне функціонування судово-правової системи після завершення терміну перехідних положень Конституції. Таким чином, було проведено так звану «малу» судову реформу. Ухвалені зміни в закони повинен підписати Президент країни.
Положення пакета цих документів буде конкретизовано в законі про судоустрій, що нині готується на основі альтернативних законопроектів двох груп депутатів.
Ухвалення закону про судоустрій є одним із зобов’язань України при вступі в Раду Європи.