UA / RU
Підтримати ZN.ua

СПІКЕР В.ЛИТВИН: ПЕРЕГОЛОСУВАННЯ НЕ БУДЕ

Верховна Рада України не повертатиметься до розгляду законопроекту про внесення змін у Конституцію №4105, не підтриманого раніше депутатами...

Верховна Рада України не повертатиметься до розгляду законопроекту про внесення змін у Конституцію №4105, не підтриманого раніше депутатами. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин у середу, відповідаючи на запитання журналістів під час конференції за участю представників регіональних ЗМІ «Відкритість парламенту України: регіональна зміна».

В.Литвин нагадав події 8 квітня в парламенті, відзначаючи, що в розкладі пленарного засідання того дня було чітко вказано номер законопроекту, винесеного на розгляд — 4105. «Депутати знали, що розглядають винятково цей проект», — сказав він.

Крім того, відзначив спікер, перед початком розгляду цього питання на електронному табло було виведено номер обговорюваного законопроекту. «Я не знаходжу слів про цинічну спробу перекручувати будь-які факти», — заявив В.Литвин.

Говорячи про номер, який він зачитав, коли законопроект виносився на голосування, В.Литвин нагадав, що в законопроекті є пропуск, спеціально відведений для номера, яким реєструється закон у протокольному відділі Верховної Ради України, оскільки в разі ухвалення закону про політреформу, у нього не можна вносити ніяких змін, зокрема дату ухвалення й номер, інакше його потрібно буде знову направляти в Конституційний суд.

«Усі чудово знали, що голосували саме за цей документ», — сказав він.

Спікер відзначив, що про цей номер домовилися під час наради лідерів фракцій і груп. За його словами, перед проведенням голосування він повідомив голову Конституційного суду та Президента країни про цю домовленість.

Говорячи про депутатів, котрі «не зрозуміли», за що голосують, спікер зауважив: «Де ж принциповість? Чому голосували, якщо не зрозуміли?».

Крім того, він повідомив, що за законопроект проголосували картки п’яти відсутніх депутатів, тож реально документ набрав 289 голосів.

В.Литвин нагадав, що, відповідно до ухвали парламенту про процедуру розгляду законопроекту про внесення змін у Конституцію, якщо законопроект при голосуванні не набирає необхідних 300 голосів, він вважається відхиленим. Крім того, стаття 158 Конституції визначає, що коли законопроект про внесення змін у Конституцію парламент не підтримує, то повертатися до розгляду цього питання він може через рік.

Спікер наголосив, що можна йти на будь-які компроміси, але не компроміси з Конституцією. «Я не піду (на такий компроміс. — ІФ.), хоч як мене гнули б і хоч які публікації про мене не розміщали б», — сказав він, зазначаючи, що коли в політичних сил є бажання повернутися до цього питання, то необхідно спочатку внести зміни в 158-му статтю Конституції.

В.Литвин заявив, що внесення змін у Конституцію є необхідним. Водночас «методи, підходи, якими це робилося, дискредитували в очах людей цю потрібну справу». Він висловив упевненість, що «рано чи пізно» парламент повернеться до цього питання, оскільки необхідно будувати нову Україну й відповідальність повинні нести і президент, і парламент, і уряд.