Таку назву мав останній звіт у справі Гонгадзе, підготовлений Міжнародною федерацією журналістів, Інститутом масової інформації та рядом інших організацій.
А днями, з нагоди професійного свята працівників суду, що відзначається сьогодні, звання заслуженого юриста присвоєно згадуваній у звіті поряд із колишнім генпрокурором М.Потебеньком судді Марії Приндюк: «З-поміж посадовців, які зіграли важливі ролі у заплутуванні розслідування, є й інші відзначені державою особи, наприклад Марія Приндюк. У квітні 2004 року вона закрила кримінальну справу проти генерала Пукача за фактом знищення документів, що мали стосунок до розслідування справи Гонгадзе, і в такий спосіб збільшила шанси генерала Пукача уникнути відповідальності. В липні 2007 року пані Приндюк була представлена колегією Апеляційного суду м.Києва до державної нагороди - звання «Заслужений юрист України»… На нашу думку, було би логічніше відкрити відповідну справу, і тоді б суддя Приндюк була вимушена пояснити своє рішення щодо Пукача», - відзначено у звіті.
Нагадаємо, що у звіті у справі Гонгадзе - об’ємному аналітичному документі - йшлося, зокрема, про те, що «президент Ющенко довів до логічного завершення питання про політичне перешкоджання розслідуванню справи Гонгадзе. Високу державну почесну нагороду здобув один із тих, хто несе найбільшу особисту відповідальність за неспроможність розслідування…пан Ющенко підписав указ про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого Михайла Потебенька, Генерального прокурора з 1998 по 2002 роки і на даний час радника ГПУ». Але на цьому, як бачимо, історія про те, як у сучасній Україні нагороди знаходять героїв, не скінчилася.
У березні 2007 року група українських громадських організацій та журналістських профспілок спільно з Міжнародною федерацією журналістів (IFJ) висловила протест Віктору Ющенку з приводу нагородження Михайла Потебенька, зазначивши: «Факт такої нагороди разом з неспроможністю належно здійснити розслідування про спроби маніпулювання справою Гонгадзе є зневагою до тих, хто працює задля розбудови демократії та правової держави в Україні». Тоді відповіді отримано не було. Сьогодні, очевидно, відповіддю президента можна вважати відзначення М.Приндюк.