UA / RU
Підтримати ZN.ua

Симоненко: Країні потрібна нова редакція Конституції

«Безперечно, необхідно ухвалювати нову редакцію Конституції, оскільки метастази політичної криз...

«Безперечно, необхідно ухвалювати нову редакцію Конституції, оскільки метастази політичної кризи, корупції та беззаконня, які уразили Україну, вже неможливо ліквідувати з допомогою «конституційної терапії», — заявив лідер фракції комуністів у Верховній Раді Петро Симоненко, коментуючи для «ДТ» своє бачення конституційного процесу в державі.

На його думку, найкращою формою державного правління для України є парламентська республіка. «Ми — за парламентську республіку, проти узурпації влади та будь-якої форми диктатури», — заявив Симоненко, підкресливши, що посаду президента України необхідно скасувати.

Він також відкинув можливість затвердження нової редакції Конституції в обхід парламенту. «Я переконаний, що затвердження проекту нової Конституції на референдумі без необхідних парламентських процедур і без висновків Конституційного суду неможливе», — наголосив Петро Симоненко.

Також різко негативно він оцінив роботу Національної конституційної ради. «НКР сформована президентом таким чином, а організація її роботи побудована так, щоб на виході забезпечити необхідний Ющенкові і Ко варіант Консти­туції, спрямований на посилення пре­зидентських повноважень і фак­тичну ліквідацію парламенту», — заявив лідер українських комуністів.

При цьому Симоненко не виключив, що нинішній склад парламенту зможе зібрати 300 голосів, необхідних для проходження конституційної реформи. На його думку, це можливо у разі створення ситуативної конституційної більшості.

«Політичні сили, які представляють у Верховній Раді інтереси великого капіталу, капіталу олігархічного, а також екстремісти з націоналістичних маргінальних партій, які пройшли до парламенту в складі мегаблоків, можуть піти на змову», — відзначив Петро Симоненко.

При цьому лідер КПУ не виключає можливості проведення дострокових парламентських і президентських виборів у разі ухвалення нової редакції Основного закону. «Все залежатиме, знову ж таки, від домовленостей, зафіксованих у перехідних положеннях тексту Конституції», — заявив він.

Детальніше читайте у статті Сергія Рахманіна «Законне запитання» у свіжому номері «ДТ».