Обговорюючи можливі варіанти президентських стратегій напередодні виборів, окремі депутати й політологи припускали, що Президент може підтримати ідею парламентської республіки, яка передбачає відсутність власне Президента. Мовляв, у такий спосіб Леонід Данилович залишиться в історії України єдиним Президентом із монаршими повноваженнями й останнім президентом узагалі.
Та в історію Леонід Данилович може ввійти ще крутішим шляхом — позбавивши Україну сутнісних атрибутів її незалежності. Це відбудеться в тому разі, якщо восени Президент, як і пообіцяв російському прем’єрові Михайлу Касьянову, підпише документи щодо ЄЕПу. Проект програми єдиного економічного простору між Росією, Україною, Білоруссю і Казахстаном, а також проект концепції ЄЕП представив у п’ятницю на Ялтинській конференції, де обговорювалися передумови для створення згаданого простору, представник російського уряду пан Кірєєв. Зокрема в документах ідеться: «Під єдиним економічним простором учасники розуміють економічний простір, що об’єднує митні території держав-учасниць, на якому функціонують механізми регулювання економік, які базуються на спільних принципах, що забезпечують рух товарів, послуг, капіталів і робочої сили, здійснюється єдина торгова й узгоджена податкова, грошово-кредитна, валютно-фінансова політика в обсягах, необхідних для забезпечення рівноправної конкуренції і підтримання макроекономічної стабільності».
У напівюридичному десятисторінковому тексті сказано чимало про дружбу і співробітництво між чотирма народами, і серед іншого є уточнення, у чому ця дружба і співробітництво мають виражатися. Приміром: «Країни-учасниці згодні: ...погоджувати умови вступу до СОТ». Підписання такого документа означає, що наступної робочої групи по СОТ в України не буде. Колективно в цю організацію вступити неможливо. І якщо Україна не вступить до СОТ, то тим самим вона закриє собі шляхи до глобального ринку. Росію це цілком улаштовує, тому що коли Україна стане членом СОТ, то частина українських товарів, які не витримають європейської конкуренції, посуне на російський ринок. А якщо Україна до СОТ самостійно не вступить, то тоді вона стане полігоном для реалізації російських товарів.
Звісно ж, представлений документ ще може коригуватися. Однак якщо його підпишуть у теперішньому вигляді, шлях у Європу для України буде відрізаний.