UA / RU
Підтримати ZN.ua

Секретаріат президента: ЦВК затягує роботу над реєстром виборців

Центральна виборча комісія неправомірно затягує процес створення Державного реєстру виборців, заявила у статті для «Дзеркала тижня» заступник голови секретаріату президента України Марина Ставійчук...

Центральна виборча комісія неправомірно затягує процес створення Державного реєстру виборців, заявила у статті для «Дзеркала тижня» заступник голови секретаріату президента України Марина Ставійчук. На її думку, процес створення реєстру супроводжується чисельними порушеннями чинного законодавства.

Посилаючись на чинний закон «Про Державний реєстр виборців», Марина Ставійчук наголосила, що формування реєстру мало закінчитись до 1 жовтня 2007 року.

«Майже рік при проведенні місцевих і загальнодержавних виборів та референдумів Україна мала б користуватися функціонуючим Державним реєстром виборців, — зазначила вона. — На жаль, Центральна виборча комісія, на яку законодавець поклав повноваження розпорядника цього реєстру, вважає інакше»

Натомість відповідальні посадовці Центральної виборчої комісії стверджують, що реєстр має бути створений до 15 грудня 2008 року — дати, вказаної у Плані заходів, пов’язаних із формуванням інформаційно-телекомунікаційної системи цього реєстру, затвердженому розпорядженням уряду 12 березня 2008 року № 437-р.

Крім того, за словами Ставійчук, Рахункова палата України у своєму звіті повідомила, що виконання робіт із проектування Державного реєстру виборців здійснювалося з порушенням вимог чинного законодавства у сфері інформатизації — не було виконано обов’язкових етапів робіт, як це передбачають державні стандарти.

«Тобто ЦВК порушила вимоги чинного законодавства в частині обґрунтування вибору необхідних технічних засобів, обладнання, пропускної спроможності каналів зв’язку та технічних рішень щодо розробки прикладного програмного забезпечення, що впливає на обсяг видатків Державного бюджету України, на первинне наповнення та уточнення реєстру. — зазначила Ставійчук. — А це вже предмет аналізу для правоохоронних органів».

Детальніше читайте у статті Марини Ставійчук «Чи може держава зробити державну справу по-державницьки?» у свіжому номері «ДТ».