Прокуратура Києва в четвер провела обшук у службовому кабінеті голови Печерського районного суду столиці Миколи Замковенка. Були вилучені дві кримінальні справи. Як повідомляє прокуратура Києва, Генеральна прокуратура України 23 травня запропонувала М.Замковенку видати чотири кримінальні справи «у зв’язку з порушеннями конституційних прав громадян на оскарження в касаційному порядку вироків Печерського районного суду Києва, у зв’язку з ігноруванням вимог закону про направлення кримінальних справ до касаційної інстанції Київського міського суду по скаргах засуджених, поданнях посадових осіб прокуратури України і скаргах інших учасників процесу, а також порушенням вимог закону про направлення справ до органів прокуратури для їхньої перевірки в порядку нагляду, допущених у 1998—2001 роках». Голова Печерського райсуду столиці замість чотирьох кримінальних справ, розглянутих ним особисто, із винесенням вироків, видав лише одне, зазначаючи, що інші справи «передадуть після підготовки й належного оформлення».
Оскільки М.Замковенко «вкотре проігнорував запити органів прокуратури України», для встановлення месцезнаходження інших справ і направлення їх до касаційної інстанції 23 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу за статтею 167 частина 2 Кримінального кодексу (халатність, яка спричинила важкі наслідки. Санкція за цією статтею передбачає, зокрема, позбавлення волі строком до трьох років). У цей же день, згідно з санкціонованою Генпрокуратурою постановою про проведення виїмки, столична прокуратура запропонувала голові райсуду видати документи.
Від добровільної видачі кримінальних справ М.Замковенко відмовився, повідомляє прес-служба прокуратури, у зв’язку з чим, як говорилося вище, у четвер у його службовому кабінеті провели обшук і вилучили ще дві справи. У даний момент прокуратура міста приймає всі можливі слідчо-оперативні заходи, спрямовані на пошук останньої справи і захист конституційних прав громадян шляхом проведення досудового слідства, повідомляє прес-служба прокуратури Києва.
Отже, за офіційною версією, шукали в кабінеті судді справи. Проте не позбавлена підстав й інша версія. Згідно з нею зацікавило правоохоронні органи зовсім не нібито допущене суддею порушення закону, яке було оприлюднено. (Слід сказати, це порушення, на жаль, поширене серед служителів Феміди, навіть якщо вірити виключно офіційній статистиці.) Отже інкриміноване діяння не надто вражає. І змушує думати, що шукали не документи, а, приміром, гроші. Як відомо, саме М.Замковенко виносив рішення в зв’язку зі скаргою Ю.Тимошенко на незаконний арешт. У всякому разі, ця версія виглядає набагато переконливіше ніж офіційна.