UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рука Кабміну — на пульсі ГТС

Кабінет міністрів України своїм розпорядженням №423-р «Питання модернізації газотранспортної сис...

Автор: Ганна Люта

Кабінет міністрів України своїм розпорядженням №423-р «Питання модернізації газотранспортної системи України» доручив Мінпаливенерго, МЗС, Мінекономіки, Мінфіну та НАК «Нафтогаз України» у місячний термін подати пропозиції щодо плану заходів «з реалізації домовленостей, зазначених у Спільній заяві за результатами спільної ЄС—Україна міжнародної конференції про модернізацію газотранзитної системи України».

Як відомо читачам «ДТ», так звану Брюссельську декларацію підписали за результатами конференції 23 березня 2009 року. З української сторони документ підписала прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, зі сторони Єврокомісії — комісари ЄС із питань зовнішніх відносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер і з питань енергетики Андріс Пібалгс. А також представники трьох міжнародних банків.

Розпорядження видане урядом із метою належної організації та координації робіт із модернізації газотранспортної системи України відповідно до спільної заяви, підписаної за підсумками конференції в Брюсселі 23 березня.

Крім того, Мінпаливенерго, Міністерство закордонних справ, Мінекономіки, Мінфін і «Нафтогаз» мають у тижневий термін визначити кандидатури для включення до складу групи технічної координації. Нині кандидатури обговорюються.

Також Мінпаливенерго і «Нафтогаз України» повинні в шестимісячний термін провести попередні консультації з метою визначення партнерів, у тому числі інвесторів, для реалізації інвестиційних проектів з модернізації газотранспортної системи України та проінформувати Кабінет міністрів.

До кінця 2009 року вони повинні затвердити техніко-економічні обгрунтування та уточнені кошториси для реалізації інвестиційних проектів з модернізації ГТС України, а також розпочати переговорний процес з укладання в першому півріччі 2010 року відповідних кредитних угод.

Як повідомляло «ДТ», Україна в спільній декларації з ЄС зобов’язалася створити прозорий газовий ринок. Певні кроки українською стороною в цьому напрямі вже зроблено — проекти варіантів реформування газового ринку країни активно обговорюються вже другий місяць.