Державна дума схвалила в третьому, остаточному, читанні внесені президентом Росії Дмитром Медведєвим поправки до Конституції РФ, які подовжують строки повноважень глави держави та парламенту. Строк повноважень президента збільшується з чотирьох до шести років, а Державної думи — із чотирьох до п’яти років. Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», за схвалення поправок проголосували 392 депутати, проти — 59.
Щоб ці поправки набрали чинності, потрібне схвалення не тільки Ради Федерації, а й не менш як двох третин парламентів суб’єктів РФ. Дія цих поправок поширюватиметься на наступного обраного президента і новий склад Держдуми.
Тим часом віце-спікер Державної думи, лідер ЛДПР Володимир Жириновський знову висловив критику на адресу парламентської більшості у зв’язку з тим, що профільний комітет Держдуми не виніс напередодні на обговорення шість поправок, внесених ним та іншими членами фракції до законопроекту про подовження строків повноважень глави держави і нижньої палати парламенту.
При цьому, хоча минулої середи фракція ЛДПР на знак протесту не брала участі в голосуванні зі схвалення в другому читанні законопроекту про подовження повноважень, цього разу всі три фракції — «Єдина Росія», «Справедлива Росія» і ЛДПР — підтримали в третьому читанні даний документ, проти проголосували лише 59 депутатів-комуністів.
Законопроект, який встановлює контрольні повноваження парламенту щодо уряду, був ухвалений одноголосно — 449 депутатів проголосували «за».