UA / RU
Підтримати ZN.ua

РАДУ ЄВРОПИ ПАМ’ЯТАЙ, АЛЕ Й МПА НЕ ЗАБУВАЙ

Голова Верховної Ради України Іван Плющ підкреслює важливість розширення міжпарламентського спі...

Голова Верховної Ради України Іван Плющ підкреслює важливість розширення міжпарламентського співробітництва в рамках Міжпарламентської асамблеї СНД і зазначає, що це не суперечить євроінтеграційним прагненням України.

Під час зустрічі з генеральним секретарем Ради МПА СНД Михайлом Кротовим у п’ятницю в Києві спікер підкреслив, що міжпарламентське співробітництво в рамках МПА СНД «було й залишається необхідним».

Зокрема він висловився за необхідність обміну досвідом у рамках МПА в розробці податкового й пенсійного законодавств. На думку І.Плюща, ці питання заслуговують розгляду на одній із сесій асамблеї.

Спікер українського парламенту також зупинився на питаннях, пов’язаних із запровадженням зони вільної торгівлі в рамках СНД. На його думку, необхідно не тільки обговорити їх на засіданнях МПА та її комітетів, а й проводити постійні консультації.

Крім того, І.Плющ вважає, що потрібен обмін досвідом у рамках МПА в сфері науки й освіти, оскільки країнам СНД необхідно створювати «якісно нову економіку». У зв’язку з цим він заявив, що вітає ініціативу МПА щодо проведення в Києві засідання комітету асамблеї з питань науки й освіти.

Коло міжпарламентського співробітництва в рамках МПА СНД дуже широке, і це не є альтернативою євроінтеграції, сказав І.Плющ. На його думку, ці напрями взаємодоповнюючі.

У свою чергу, М.Кротов зазначив, що головне завдання МПА СНД — допомога державам, які входять у неї, у приведенні їхніх національних законодавств у відповідність до європейських та міжнародних стандартів.

Він повідомив, що на наступному засіданні асамблеї розглядатиметься низка питань, порушених українським спікером.

Крім того, М.Кротов вважає, що на найближчому засіданні асамблеї необхідно обговорити Конвенцію про стандарти проведення демократичних виборів у країнах СНД, розроблену профільним комітетом асамблеї. За його словами, після того, як цей документ отримав схвалення європейських інституцій, було підготовлено його остаточну редакцію.

М.Кротов висловився за те, щоб текст конвенції парафували президенти країн СНД, зазначаючи, що це буде внеском МПА в демократизацію країн СНД.

Генсек Ради МПА СНД також заявив, що МПА готова допомагати Європарламенту в законодавчій роботі. Він повідомив, що Європейський банк реконструкції і розвитку готовий надати асамблеї допомогу в розробці законодавства, яке регулює відносини у сфері банків та фінансової діяльності.