Дві парламентські фракції пропонують відхилити програму діяльності уряду, вісім — узяти до відома й відправити на доопрацювання.
Фракції «Наша Україна» та Блоку Юлії Тимошенко пропонують парламенту відхилити програму діяльності уряду, фракції «Аграрії України», Народно-демократичної партії, Компартії, СДПУ(о), «Регіони України», Партії промисловців і підприємців і «Трудової України», Соцпартії пропонують прийняти її до відома й відправити на доопрацювання.
Виступаючи під час обговорення програми, член фракції «Наша Україна», лідер Українського Народного руху Юрій Костенко підкреслив, що на сьогоднішній день ні сама програма, ні діяльність уряду не відповідають політичній спрямованості послання Президента і не забезпечують економічного зростання й поліпшення життя громадян України.
Член фракції БЮТ Михайло Павловський також відзначив необхідність відхилити програму. На його думку, при розробці програми дій Кабміну уряду необхідно співробітничати з опозиційними силами в парламенті, які запропонували ряд законопроектів, що дозволяють сформувати оптимальну програму дій Кабінету міністрів.
Член фракції «Аграрії України» Іван Кириленко, підкреслив, що фракція відзначає позитивні результати дій уряду та Президента. Водночас, за його словами, на сьогодні сільське господарство в Україні перебуває в досить критичній ситуації, кредитування сільськогосподарських підприємств відбувається з великими труднощами, погіршилися зовнішні ринки, і це на тлі катастрофічного падіння цін на сільськогосподарську продукцію. На думку І.Кириленка, єдиним виходом із сформованої ситуації є запровадження гнучкої системи дотацій сільського господарства, й це, за його словами, необхідно вирішувати в терміновому порядку.
Депутат підкреслив, що за умови доопрацювання програми фракція «Аграріїв України» готова підтримати цей документ.
У свою чергу, лідер фракції НДП Валерій Пустовойтенко відзначив, що в запропонованій урядом програмі викладено основні пропозиції та основні принципи розвитку, відбиті в посланні Президента. Водночас, сказав він, у документі задекларовано переважно гасла, а політика, викладена в програмі, не відображає основні заходи, необхідні для розв’язання соціально-економічних проблем у державі.
За словами В.Пустовойтенка, фракція НДП виступає за те, щоб підтримати постанову, якою пропонується взяти до відома програму Кабміну й доручити уряду доопрацювати програму.
Лідер фракції КПУ Петро Симоненко дотримується такої самої позиції. За його словами, автори програми «не хочуть бачити реальних проблем України». Найсерйознішим недоліком програми є відсутність конкретних підходів до розв’язання проблем, що склалися в Україні.
Зокрема, відзначив П.Симоненко, в Україні продовжує зростати рівень бідності, і на сьогоднішній день, за офіційними даними, 7—9 млн. громадян віднесено до категорії бідних. У зв’язку з цим абсурдними виглядають обіцянки в програмі досягнути до 2011 року європейського рівня розвитку країни, підкреслив він.
Член фракції СДПУ(о) Михайло Папієв наголосив, що більшість запропонованих урядом у програмі положень не конкретні й у ній не проведено аналіз сучасного стану економічного розвитку, а також не проаналізовано конкретні проблеми України.
Фракція СДПУ(о), підкреслив він, вважає, що програма діяльності уряду може бути прийнята до відома, й уряду необхідно надати можливість доопрацювати її з урахуванням пропозицій, внесених представниками фракцій і груп. Доопрацьовану програму слід заслухати восени.
У свою чергу глава депутатської групи «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш також запропонував доопрацювати програму й розглянути її разом із проектом держбюджету-2003.
Представник фракції «Регіонів України» Віктор Турманов також висловився за те, що уряду необхідно врахувати пропозиції народних депутатів і доопрацювати програму.
Представник фракції Партії промисловців і підприємців України і «Трудової України» Сергій Буряк підкреслив, що запропонований урядом документ «відповідає тільки за формою критеріям програми й не відповідає за змістом». У запропонованій програмі не описано основні напрями прогнозування та планування дій уряду. С.Буряк вважає, що в програмі необхідно врахувати реальний стан економіки України, причини кризи, основні напрями відродження економіки, шляхи й механізми реалізації.
Фракція пропонує взяти до відома програму й істотно її доопрацювати.
Член фракції Соцпартії України Володимир Співачук підкреслив, що в запропонованій урядом програмі немає прагматизму й механізмів реалізації. Він відзначив, що програма вимагає серйозного перегляду й удосконалення.