UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проблемна вакцина надійшла в Україну на прохання МОЗ

Проблемну вакцину проти кору та краснухи до України поставив Дитячий Фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) на прохання Міністерства охорони здоров’я України...

Проблемну вакцину проти кору та краснухи до України поставив Дитячий Фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) на прохання Міністерства охорони здоров’я України. Саме МОЗ ухвалювало рішення про закупівлю незареєстрованої в Україні вакцини.

У розпорядження «Дзеркала тижня» потрапили листи першого заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря України в 2007 році Сергія Бережнова, адресовані представникові ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі, які підтверджують роль МОЗ в ухваленні рішення про вибір вакцини.

Згідно з одним із листів, на початку квітня 2007 року МОЗ України проінформував ЮНІСЕФ про необхідність закупівлі до 8 мільйонів доз комбінованої вакцини проти кору та краснухи. «Якщо закуплена вакцина не буде зареєстрована в Україні, Міністерство охорони здоров’я України може оформити поставку вакцини як разової гуманітарної допомоги», — наголошується в документі.

Другим листом в серпні 2007 року МОЗ повідомив ЮНІСЕФ, що «фахівці Центру імунобіологічних препаратів провели експертизу документів, необхідних для проведення кампанії вакциною проти кору та краснухи виробництва Serum Institute of India Ltd... і зробили висновок, що цю вакцину можна застосовувати для проведення кампанії додаткової імунізації проти кору та краснухи в Україні».

Згідно з документом, експертизу пройшли: сертифікат реєстрації в Індії, дозвіл на експорт вакцини, інструкція про її медичне застосування, а також інформація щодо надання протоколів контролю якості серій вакцин проти кору та краснухи.

У цьому ж листі МОЗ підтвердило «замовлення для проведення кампанії додаткової імунізації проти кору та краснухи через ЮНІСЕФ комбінованої вакцини проти кору та краснухи виробництва Індійського Інституту Сироваток».

Ніяких документальних підтверджень того, що індійська вакцина пройшла лабораторні перевірки в Україні, досі не виявлено.

Тим часом, за даними МОЗ, на стаціонарному лікуванні з підозрою на поствакцинальні реакції знаходяться вже 74 особи, серед них 58 дітей. МОЗ також продовжує розслідування обставин смерті 17-річного хлопця з Краматорська, стан здоров’я якого погіршився після вакцинації.

Докладніше читайте у статті Ольги Скрипник «Позапланова вакцинація: МОЗ випустив джина із пляшки» у свіжому номері «ДТ».