UA / RU
Підтримати ZN.ua

Причини конфлікту в Грузії – Косово і "Велика Росія"?

Головними причинами конфлікту, що розгорівся в Грузії, є небезпечний прецендент надання незалежн...

Головними причинами конфлікту, котрий розгорівся в Грузії, є небезпечний прецендент надання незалежності Косово і нова геополітична доктрина Російської Федерації, заявив глава парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

На його думку, надання незалежності Косово було великою помилкою західної дипломатії, яка значно вплинула на ситуацію в Грузії.

«Попереджали ж, що косовський прецедент прямо проектується на Південну Осетію, Абхазію, так само як і інші заморожені конфлікти по всьому світі, включаючи Західну Європу — їх понад 150, — констатував Гриценко. — Маніфестації сепаратизму можуть пройти по всій планеті, й ми не встигатимемо гасити пожежі».

«Росія вирішила покарати Захід за визнання незалежності Косово», — так охарактеризував одну з причин конфлікту на Кавказі депутат.

Ще одним основоположним чинником грузино-российского протистояння, на думку Анатолія Гриценка, є нова стратегія Росії, направлена на активне відновлення статусу «наддержави».

«Другий чинник — це «Велика Росія». У нещодавно оприлюдненій Концепції зовнішньої політики РФ прописано, що «вплив Заходу на глобальні процеси послаблюється», там же йдеться про посилення потенціалу Росії, і це правда. Певне, російські керівники вирішили, що їхній час уже настав і вони мають прискореними темпами відновлювати статус супердержави», — заявив Анатолій Гриценко.

Докладніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з Анатолієм Гриценком у свіжому номері «ДТ».