UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент відкрив пам’ятник героям Крут

Президент України Віктор Ющенко у п’ятницю відкрив у Чернігівській області пам’ятник героям Крут — студентам, які загинули в бою з більшовиками 1918 року...

Президент України Віктор Ющенко у п’ятницю відкрив у Чернігівській області пам’ятник героям Крут — студентам, які загинули в бою з більшовиками 1918 року.

«Бій під Крутами є сильним історичним уроком, із якого можна зробити не один висновок, як перемагати, як утверджувати українську державність», — сказав президент, виступаючи на церемонії відкриття пам’ятника.

Спорудження пам’ятника В.Ющенко назвав «історичною сторінкою». Він зазначив, що Україна 90 років чекала спорудження цього монумента. «90 років ми не знали про справжню історію Крут», — сказав президент.

Глава держави подякував керівникам області, місцевих адміністрацій і причетним до створення пам’ятника. Він також висловив подяку бізнесменові Сергію Таруті за підтримку «ініціатив патріотичних сил». В.Ющенко зазначив, що він представляє Східну Україну. «Це прекрасно, що ця історія доходить до всіх кутків України», — підкреслив президент.

29 січня 1918 року під Крутами в Чернігівській області відбувся бій між загонами більшовиків і трьомастами київськими студентами, які виступили на захист Української народної республіки. Пізніше загиблі студенти були перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

Божественну літургію на відкритті меморіалу відслужив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. На відкритті були присутні колишній президент Української народної республіки в екзилі Микола Плав’юк, міністр у справах сім’ї, молоді і спорту Юрій Павленко, глава Чернігівської обласної державної адміністрації Микола Лаврик, екс-віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко, бізнесмен Сергій Тарута, народний депутат Лілія Григорович.

С.Тарута висловив сподівання , що найближчим часом буде відкрито пам’ятники, які нині реставруються і мають велике значення для українського народу.

У виступі представник Народного Руху запропонував увічнити під Конотопом пам’ять про битву військ гетьмана Івана Виговського з московськими військами 28—29 червня (за старим стилем) 1659 року.