UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПР, БЮТ і НУ-НС хочуть скасувати держадміністрації

Обласні та районні державні адміністрації повинні бути скасовані як інститут. Таку позицію висло...

Обласні та районні державні адміністрації повинні бути скасовані як інститут. Таку позицію висловили представники політичних сил-лідерів виборчих перегонів – Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко та блоку «Наша Україна – Народна самооборона» під час круглого столу в редакції «ДТ».

На думку представника БЮТ Йосипа Вінського, районні адміністрації повинні припинити своє існування. «Якщо ми прямуємо до Європи, то маємо усвідомлювати, що існування глав районних адміністрацій є абсолютним абсурдом. Подібної посади не повинно бути в принципі», — зазначив політик.

На рівні області, за його словами, не повинно бути ані ради, ані виконкому, ані адміністрації. «Там необхідна присутність представника президента, який здебільшого повинен опікуватися питаннями контролю за дотриманням прав громадян та координацією діяльності центральних органів влади», — заявив Вінський.

Анатолій Матвієнко, котрий говорив від імені блоку НУ-НС, також згоден із необхідністю скасування цього владного інституту. «Інститут адміністрацій взагалі не відповідає викликам часу», — пояснив він.

Водночас Матвієнко наголосив на необхідності поступового переходу до нового адміністративного устрою, з жорстким контролем над діяльністю місцевого самоврядування. «Ми маємо бути застраховані від дурня і на районному, і на базовому рівні. Згодом ми можемо від цього відмовитися, але децентралізація, про яку ми говоримо, має відбуватися контрольовано», — зазначив він.

Представник Партії регіонів Віктор Тихонов погодився зі своїми політичними суперниками. «Двовладдя бути не може. На районному рівні повновладним господарем має виступати місцева рада, що формує повноцінний виконавчий орган», — зазначив він.

Аналогічна модель, на думку Тихонова, має застосовуватися й на обласному рівні. «Різниця лише в тому, що на рівні області рада має сама обирати голову, а на рівні громади це робитимуть мешканці», — уточнив представник ПР.

Він також погодився з необхідністю контролю за діяльністю місцевого самоврядування: «Потрібна ефективна система контролю з боку держави. Але контролювати не означає заважати місцевому самоврядуванню чи підмінювати його».

Детальніше про долю адміністративно-територіальної реформи очима представників трьох найбільших політичних сил читайте у статті «Як нам облаштувати Україну» у свіжому номері«ДТ».