UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поки все добре

Делегація місії Парламентської асамблеї Ради Європи задоволена перебігом підготовки парламентських виборів в Україні...

Делегація місії Парламентської асамблеї Ради Європи задоволена перебігом підготовки парламентських виборів в Україні. Про це заявила глава місії Ренате Вольвенд на прес-конференції у четвер у Києві після закінчення роботи місії.

«Ми задоволені підготовкою до майбутніх виборів, майже всі, з ким ми зустрічалися, висловили впевненість, що процес виборів буде прозорим», — сказала Р.Вольвенд.

За її словами, члени місії зустрічалися з парламентськими фракціями Соціалістичної партії України, Компартії, партії Народний союз «Наша Україна», фракції Народної партії і депутатської групи Народного блока Литвина, БЮТ, а також із представниками блоку Наталі Вітренко, блоку «Не Так!» і блоку «Пора».

Водночас Р.Вольвенд зазначила, що «є певні моменти, які нас турбують». До таких моментів вона віднесла той факт, що досі остаточно не сформовані виборчі комісії, оскільки партії не призначили для роботи у них своїх кандидатів. «Ми закликаємо всі політичні партії виконати своє зобов’язання і направити своїх кандидатів для роботи в комісіях», — сказала Р.Вольвенд.

Глава місії також зазначила, що делегація ПАРЄ стурбована і тим фактом, що під час парламентських виборів виборчі дільниці будуть перевантажені і висловила надію, що Центральна виборча комісія зробить усе, аби зменшити навантаження на дільниці 26 березня. Р.Вольвенд також висловила сподівання, що і Верховна Рада зробить усе, щоб забезпечити «демократичний перебіг цих виборів».

Говорячи про свободу преси і засобів масової інформації, Р.Вольвенд зазначила, що в порівнянні з попередніми президентськими виборами 2004 року, свобода преси значно поліпшилася, проте вона висловила жаль з приводу того, що рекомендація ПАРЄ про створення в Україні громадського телебачення не виконана.

Відповідаючи на запитання, якою буде реакція ПАРЄ в разі, коли в Україні реалізується сценарій розпуску нового парламенту, член делегації Ханне Северинсен сказала: «Якщо це станеться, якщо не буде можливості сформувати більшість, то парламент буде розпущено і це станеться згідно з Конституцією. Ми не втручатимемося у ситуацію».