UA / RU
Підтримати ZN.ua

Події в Грузії не підштовхнули українців до НАТО

Більшість українців висловилися проти форсування процесу вступу України до НАТО у світлі збройного конфлікту в Грузії...

Більшість українців висловилися проти форсування процесу вступу України до НАТО у світлі збройного конфлікту в Грузії. Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного експертами центру «Тейлор Нельсон Софрез Україна» за ініціативою «Дзеркала тижня».

На запитання, чи повинна Україна добиватися якнайшвидшого вступу до НАТО у світлі грузинських подій, однозначно позитивну відповідь дали лише 18,2% опитаних. Іще 13,2% відповіли на це запитання позитивно з певною часткою сумніву. При цьому кількість останніх порівнянна на Сході і в Центрі, регіонах, що помітно відрізняються за політичним забарвленням, — 10,3% і 12,5%.

11,7% респондентів вважають себе відносними противниками зближення України й НАТО, 51,4% — рішучими противниками. В сумі кількість опонентів швидкого зближення з альянсом склала понад 63%.

Не визначилися зі своєю позицією в цьому питанні лише 3,3% опитаних.

При цьому 65,7% противників входження країни до блоку — ті, кому за 60. Серед молоді пронатівські настрої також не домінують: категорично за НАТО виступили 23,7% тих, кому від 18 до 19 років, і лише 17,8% тих, кому від 20 до 29. Частка рішучих противників альянсу в цих самих вікових категоріях складає 37,8% і 44,4% відповідно.

Під час соціологічного дослідження, проведеного 19–22 серпня 2008 року за допомогою телефонного опитування, експерти центру «ТНС-Україна» проінтерв’ювали 1200 респондентів у віці від 18 років, які мешкають у містах із населенням понад 20 тисяч. Рівень похибки не перевищує 3%.

Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна «Якщо завтра війна?» у свіжому номері «ДТ».