В «українському» блоці держдепу США суттєві зміни. Помічник заступника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Стівен Пайфер завершив виконання своїх обов’язків на цій посаді. Нагадаємо, що цей високопоставлений дипломат, колишній посол США в Україні, тривалий час був одним із ключових американських чиновників, які впливають на вироблення політики Сполучених Штатів щодо нашої країни. За нашою інформацією, нині пан Пайфер перебуває у відпустці до кінця літа, після чого, мабуть, залишиться в держдепартаменті, можливо, послом із особливих доручень, який займатиметься питаннями нашого регіону. Справжня причина усунення посла Пайфера з обійманої посади нам не відома, проте, за чутками, вона досить банальна — не вжився з керівництвом. За іншою версією, пан Пайфер не дочекався бажаного призначення послом в одній із держав і має намір тепер узагалі розпрощатися з держдепом.
Наступником Стівена Пайфера, за інформацією Української федерації Америки (УФА), став посол Джон Теффт, кар’єрний дипломат, який спеціалізується на європейських справах. На новій посаді пан Теффт керуватиме офісами в Європейському бюро держдепу, відповідальними за двосторонні відносини з Україною, Росією, Білоруссю та Молдовою, а також офісом політики безпеки, що координує допомогу в питаннях нерозповсюдження зброї масового ураження, експортного контролю й ін.
Нового помічника американського заступника держсекретаря характеризують як суперпрофесіонала. Донедавна він був радником із міжнародних справ, заступником начальника Національного військового коледжу у Вашингтоні — закладі, який готує вищу ланку керівників для американської розвідки. У 2000—2003 рр. очолював посольство США в Литві. Як повідомляє УФА, лідери балтійської громади у Вашингтоні високо оцінюють службу пана Теффта у Вільнюсі, коли, за їхніми словами, дипломату вдалося дуже успішно врегулювати кілька складних проблем і допомогти Литві прийняти правильні рішення з ключових питань. У 1996—
1999 рр. Дж.Теффт працював у посольстві США в Москві заступником глави дипмісії. Служба в Росії для дипломата виявилася особливо успішною, оскільки саме за неї він удостоївся особливих нагород і почесних звань держдепартаменту.
Слідом за С.Пайфером змінять посади та місця роботи й деякі його колишні підлеглі. Наші джерела не вбачають у цьому якихось натяків на зміну політики США щодо України і пояснюють зміни в кадровому складі «українського» блоку звичайною літньою ротацією дипломатів.
Наприкінці літа завершить свою роботу на посаді директора по Україні, Молдові та Білорусі офісу Європи і Євразії Марк Таплін, який раніше також трудився в американському посольстві в Києві. Замість нього буде призначена Карен Стюарт, яка до того працювала заступником глави дипмісії в посольстві США в Білорусі.
Наприкінці цього тижня завершила свою роботу в офісі й заступник М.Тапліна Джулія Наттер, керівник відділу України. На її місце приходить Маркус Мікелі, який повернувся з американського посольства в Москві. Два інших працівники цього відділу — Пітер Хіггінс, який відає економічними питаннями, і Пол Картер, який займається політичними питаннями, — збережуть свої посади.
А ось добре відомий українському політикуму колишній посол США в Україні Карлос Паскуаль пішов на підвищення. Донедавна він працював координатором допомоги в бюро Європи та Євразії держдепу. Тепер же він обійме високу, але складну й відповідальну посаду в американському зовнішньополітичному відомстві, де курируватиме питання, пов’язані з постконфліктними державами і слаборозвиненими країнами-«невдахами».