UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папієв хоче повернути гроші народу

Податок на додану вартість повинен бути розділений на платіж, де проявляється додана вартість, і н...

Податок на додану вартість повинен бути розділений на платіж, де проявляється додана вартість, і на рентний внесок — оплату за використання надр, землі, повітря та інших природних багатств, що належать українському народу згідно з Конституцією України. Так вважає міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв, який у якості вченого представив свою теорію на сторінках «ДТ».

За його словами, рента за використання природних багатств ховається в ПДВ і йде до кишень «заповзятливих ділків», а не справжніх господарів — українського народу. «Треба «дістати» ренту з прибутку й повернути її тим, хто має право нею розпоряджатися», — заявляє Папієв.

Для справедливого використання вільних грошей, які з'являться після впровадження ренти, кандидат економічних наук пропонує створити, окрім державного бюджету, ще і суспільний. «Рента не може йти в державний бюджет, оскільки ці кошти не є державною власністю і не отримані від її використання», — наголошує він, додаючи, що це — власність народу, громадськості, суспільства, але не держави.

Для обліку рентних платежів, на його думку, необхідно створити Рентну палату, що знаходиться в підпорядкуванні Верховної Ради. Гроші, що поступають до суспільного бюджету, Папієв пропонує направляти на збереження навколишнього середовища, розвиток охорони здоров'я, освіти, програми для захисту малозабезпеченого населення.

Крім того, Папієв пропонує створити Національний рентний фонд, в якому для кожного громадянина України буде відкрито особовий рахунок. «Ці кошти повинні мати цільове призначення: їх можна використовувати для придбання житла, для здобуття освіти, під час оформлення страховки тощо», — переконує доктор економічних наук. Згідно з його теорією, таким чином люди зможуть бути забезпечені реальними соціальними можливостями і живими грошима.

Детальніше читайте у статті кандидата економічних наук Михайла Папієва «Справедливість є. Нею треба користуватися» у свіжому номері «ДТ».