Екс-мер Києва народний депутат фракції «НУ-НС» Олександр Омельченко вважає, що всі неправильно розуміють і тлумачать рішення Конституційного суду, відповідно до якого посади глави Київської міськадміністрації й київського міського голови є нероздільними.
На прес-конференції в п’ятницю О.Омельченко підкреслив: це рішення Конституційного суду було винесене 2003 року «особисто під нього».
Це було пов’язано з тим, що 2003 року О.Омельченко виповнилося 65 років, і він як державний службовець не повинен був залишатися на посаді глави Київської міськадміністрації.
У зв’язку з цим до Конституційного суду звернулися 56 народних депутатів і чинний на той момент президент України Леонід Кучма, які просили Конституційний суд розтлумачити, чи можна звільнити з посади глави Київської міськадміністрації людину, обрану київським міським головою.
Як повідомлялося, у своєму поданні президент просив дати офіційне тлумачення низці положень Конституції й Законів «Про державну службу», «Про столицю України — місто-герой Київ», «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування». Зокрема він просив КС розтлумачити, чи треба главу Київської міськадміністрації звільнити з посади через досягнення віку, граничного для перебування на державній службі, з урахуванням того, що він водночас є міським головою Києва. Президент також просив відповісти на запитання, чи можна, виходячи з положень зазначених правових актів, призначити главою Київської міської держадміністрації не міського голову Києва, а іншу особу.
Народні депутати у своєму поданні просили дати офіційне тлумачення низки положень Конституції й Законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про столицю України — місто-герой Київ», які стосуються «особливостей здійснення виконавчої влади й місцевого самоврядування в Києві, зокрема статусу київського міського голови, який за посадою очолює виконавчий орган Київської міської ради, сформований на базі Київської міської держадміністрації, і який здійснює функції державної виконавчої влади».
Конституційний суд рішенням від 25 грудня 2003 року в справі про особливості здійснення виконавчої влади і місцевого самоврядування в Києві визнав обов’язком президента призначати на посаду глави Київської міськадміністрації особу, обрану міським головою, нагадала прес-служба Кабінету міністрів України 12 березня. Водночас це рішення не обмежує право президента, передбачене ст. 118 Конституції, на звільнення з посади глави Київської міськадміністрації в разі неналежного виконання покладених на нього повноважень.