UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обпікшись на молоці, студять воду?

У Кремлі знову згадали про Україну, раптом занепокоївшись її територіальною цілісністю і втручанням у її внутрішні справи третіх країн...

У Кремлі знову згадали про Україну, раптом занепокоївшись її територіальною цілісністю і втручанням у її внутрішні справи третіх країн. «Наявна ситуація (в Україні. — Ред.) мені здається небезпечною», — заявив у інтерв’ю американському часопису Time Володимир Путін, вважаючи, що «там потрібно робити все, аби консолідувати суспільство і країну. Було б правильно, якби так звані проросійські та прозахідні сили об’єдналися і подумали про майбутнє своєї власної держави, створили б таку структуру влади, яка б згуртовувала, зміцнювала єдність нації, а не розділяла її на західняків і східняків або на південців».

«Чомусь США вирішили, що в Україні частина політичної еліти є проамериканською, а частина — проросійською, і вирішили під­тримати ту частину, яку вважали проамериканською, так званих помаранчевих революціонерів, — сказав Путін, назвавши це рішення «помилкою». «Ви (Сполучені Штати. — Ред.) почали руйнувати Україну, її територіальну цілісність і підривати її суверенітет. Ось що зробили Сполучені Штати в Україні», — заявив далі російський президент.

Зізнаємося, що для нас стало великою несподіванкою дізнатися від пана Путіна, що Гліб Павлов­ський і Віктор Медведчук є американськими громадянами. Гадаємо, це стало несподіванкою і для самих панів Павловського і Медведчу­ка. На жаль, доводиться констатувати, що президента Путіна вкотре погано інформують його служби, ставлячи свого шефа в двозначне становище.

Проте такі заяви потребують реакції. Коли, звісно, політики поважають себе і суверенітет своєї країни. Примітно, що ні Партія регіонів, ні БЮТ, ні Блок Литвина, ні тим більше Компар­тія, ніяк не відреагували на слова російського президента. Тільки блок «Наша Україна — Народна самооборона» відреагував оперативно, заявивши, що вважає останні заяви Володи­мира Путіна щодо України втручанням у внутрішні справи нашої держави. А от офіційний Київ забарився з реакцією на слова російського президента, очевидно, не наважуючись у перші дні роботи нового уряду робити різкі заяви стосовно Москви. Банкова відмовчалася взагалі. Главу ж українського МЗС, вочевидь, добряче залякали звинуваченнями в «антиросійськості». Лише через день Володимир Огризко обережно заявив, що «останні сигнали з Москви ми схильні розглядати як публічні прояви сьогоднішніх внутрішньополітичних процесів у сусідній державі». «Ми не хочемо, щоб зовнішні сили намагалися розділяти український народ і протиставляти одні регіони іншим», — сказав далі глава українського зовнішньополітичного відомства, наголосивши, що Україна бачить відносини з Росією як прагматичні, рівноправні, прогнозовані й справді партнерські, такі, що грунтуються на узвичаєних принципах міжнародного права й позбавлені зайвої заідеологізованості та «принципу старшого і молодшого брата».