UA / RU
Підтримати ZN.ua

Не вдар!

Той факт, що бійка на Банковій стала вельми резонансною подією, підтверджує опитування Центру Разумкова, проведене на замовлення «ДТ».

Воістину, політика — мистецтво неможливого. Спрогнозувати банальну бійку двох високопоставлених осіб у президентській канцелярії міг тільки неабиякий жартівник.

Аби усвідомити справжню суть і глибинну природу конфлікту, доведеться довго перебирати причини давньої взаємної неприязні міністра і мера. А ще — аналізувати непрості стосунки в трикутнику Ющенко—Луценко—Черновецький. Поза полем зору пересічних громадян залишився той факт, що в процесі перманентного тертя між Юрієм Віталійовичем і Леонідом Михайловичем гарант останнім часом практично незмінно ставав на бік останнього. За деякими відомостями, він, зокрема, вимагав від глави МВС, щоб будь-яке кадрове призначення в корпусі столичної міліції обов’язково погоджувалося з градоначальником.

Проте жодні обставини не можуть виправдати емоційну вихватку. Рукоприкладство політика не прикрашає. Особливо якщо цей політик очолює орган, покликаний пильно стежити за дотриманням правопорядку. Було б, напевно, розумно, якби наступного дня високопоставлений бретер перепросив за свою гарячковість. Насамперед перед виборцями, багатьох із яких його «подвиг» шокував.

За деякими джерелами, під час засідання Ради національної безпеки міністр внутрішніх справ ставив питання про факти порушення закону при розподілі земельних ділянок у столиці, Київській області та Кримській автономії. Нібито в розпорядженні глави міліцейського відомства були й відповідні докази. Проте аж ніяк не тема корупції чиновників стала останніми днями предметом підвищеної уваги громадськості. Жителі країни цілий тиждень жваво обговорювали подробиці боксерського спарингу на рингу секретаріату.

Той факт, що бійка на Банковій стала вельми резонансною подією, підтверджує опитування Центру Разумкова, проведене на замовлення «ДТ». Майже 87% респондентів повідомили, що знають про інцидент. Убивчим для обох небожителів можна вважати відповідь на запитання, хто саме був винуватцем сутички. Понад 42% учасників дослідження, не вагаючись, назвали призвідниками обох. Показовим є інше: більшість вважає найкращим виходом із ситуації примирення опонентів і збереження за ними нинішніх посад. Так вважають 22% опитаних. На підставі цих даних можна дійти висновку, що пересічні громадяни шанують біблійні заповіді набагато краще за небожителів, бо сповідують прощення і не вітають насильства.

Ті, хто думав, що Луценко разом з репутацією забіяки заробить додаткові рейтингові очки, помилилися. Після фул-контакту майже 15% киян змінили свою думку про Юрія Віталійовича в кращий бік, а понад 23% він розчарував.

Результати дослідження разумковців досить промовисто характеризують ставлення жителів древньо­престольної до міського голови. 32,6% після горезвісної сутички стали гірше ставитися до Черновецького. 29,6% переконані, що саме діяльність Леоніда Михайловича в питаннях розподілу землі стала істинною причиною конфлікту. Крім того, понад 68% не сумніваються, що земельні питання мер і міськрада вирішують керуючись особистими інтересами. У нормальній державі така цифра могла б стати серйозним приводом для відставки...

І ще одна цікава деталь. Відповідно до даних опитування, майже 23% жителів столиці на гіпотетичних дострокових виборах мера готові голосувати проти всіх. Понад 4% мають намір їх ігнорувати. У сумі це число порівнянне з показником Віталія Кличка, фаворита можливої кампанії.

Ще один-два подібні скандали — і вибирати нового київського мера не буде з кого й не буде кому.