UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільше позовів проти ЗМІ в Україні подають посадовці та політики

Майже половину (49%) позовів проти засобів масової інформації в Україні подають посадові, службові, офіційні особи та політики...

Майже половину (49%) позовів проти засобів масової інформації в Україні подають посадові, службові, офіційні особи та політики. Про це у статті для «Дзеркала тижня» повідомила президент Асоціації медіа-юристів, секретар Національної спілки журналістів України Тетяна Котюжинська.

Такі дані було отримано в результаті узагальнення 738 судових рішень щодо інформаційних спорів, ухвалених в Україні за 10 років судами різних рівнів.

За інформацією Тетяни Котюжинської, близько 70% позивачів вимагали грошової компенсації за надану моральну шкоду, захищаючи власну честь і гідність. І тільки 25% — хотіли лише спростування недостовірної інформації.

«Найбільше переймаються власною честю й гідністю посадовці (державні службовці) і політики — близько 50%, — коментує Котюжинська. — Звичайні приватні особи — це лише 34%, а підприємців і поготів якихось 16%».

Суми відшкодування, за її даними, позивачі заявляють чималі. Тільки близько 7% задовольняються символічними — від 1 до 1700 гривень. Переважна більшість (майже 70% позивачів) вимагає до 170 тисяч гривень, а 24% — оцінюють компенсацію за свої моральні страждання у ще більшу суму.

«Суди зазвичай не задовольняють позовних вимог у повному обсязі, але суми відшкодувань таким позивачам, як судді та державні службовці, можуть становити від 25 тисяч до 100 тисяч гривень», — наголосила Котюжинська.

«Ми прослідкували залежність «відшкодувань по країні» від розгляду «поствиборних» справ. У роки після виборів, коли збільшувалася кількість позивачів-політиків, суми відшкодувань також значно зростали», — додала вона.

Докладніше читайте у статті Тетяни Котюжинської «Бізнес проти «Бізнесу» напередодні професійного свята журналістів» у свіжому номері «ДТ».