UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нам закон — не указ...

Колишні конгресмени США, котрі спостерігатимуть за виборами в Україні, повідомили Центрвиборчкому про те, що володіють інформацією про порушення, які вже нібито відбулися під час президентської кампанії...

Колишні конгресмени США, котрі спостерігатимуть за виборами в Україні, повідомили Центрвиборчкому про те, що володіють інформацією про порушення, які вже нібито відбулися під час президентської кампанії.

У п’ятницю в Києві глава ЦВК Сергій Ківалов зустрівся з делегацією колишніх американських конгресменів, які перебувають в Україні як соціальні спостерігачі на виборах у межах українсько-американської «Програми партнерства громад щодо поширення досвіду самоврядування». Під час візиту в Україну шестеро колишніх конгресменів відвідали Харківську, Полтавську та Сумську області.

На зустрічі з С.Ківаловим екс-конгресмен Грегорі Лафлін зазначив, що під час цієї поїздки вони одержали інформацію про низку порушень, які нібито сталися під час президентської кампанії. Зокрема конгресмени почули заяву, що держслужбовців — учителів, медпрацівників, транспортників — примушують брати участь у зборі підписів і в мітингах на підтримку одного з кандидатів.

Окрім того, конгресменам стало відомо про те, що одна з обласних рад нібито прийняла рішення про одностайну підтримку одного кандидата. Аналогічне рішення вимагалося також від однієї з міських рад.

Г.Лафлін заявив, що конгресмени також володіють інформацією про те, що у низці випадків при наданні приміщень для розташування виборчих штабів і проведення зустрічей виборців різні кандидати не завжди мають рівні права.

Колишній конгресмен зазначив також, що ЗМІ «не завжди збалансовано висвітлюють діяльність різних кандидатів».

«Нас турбують випадки, коли люди вважають, що закон про вибори президента не виконуватиметься», — також сказав він.

Екс-конгресмени закликали ЦВК докласти всіх зусиль для того, щоб законодавство під час виборчого процесу «виконувалося без порушень». С.Ківалов завірив їх, що комісія «робить і робитиме все, щоб вибори відбулися чесно, демократично та законно». Він також наголосив, що ЦВК реагує і реагуватиме на всі сигнали про порушення, якщо вони надходитимуть безпосередньо до комісії.

Водночас він підкреслив, що ЦВК є «не правоохоронним і не судовим органом», тому за наявності порушень треба звертатися до суду або правоохоронних органів, щоб вони розслідували ці факти.