UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ: Україні потрібні додаткові кредити

Говорити про те, що додаткова фінансова допомога надійде від МВФ, на думку Крістін Лагард, дещо передчасно. Щоб відновити економіку і підтримувати стабільність, кошти треба буде залучати з різних джерел.

Україні для підтримання підірваної війною економіки будуть потрібні додаткові зовнішні кредити, сказала директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. На її думку, вони мають надійти з різних джерел, а не тільки від МВФ.

Як повідомляє The Wall Street Journal, у квітні МВФ склав пакет допомоги Україні в розмірі 30 млрд дол. З цієї суми 17 млрд дол. вирішив виділити сам МВФ, решту коштів - інші міжнародні фінансові інститути й окремі країни.

За словами Крістін Лагард, квітнева програма передбачала, що конфлікт на Сході закінчиться на початку осені. Але, як констатувала директор-розпорядник МВФ, протистояння триває. Тому після перегляду нинішньої стратегії допомоги в грудні "необхідно буде залучити додаткове фінансування".

"Говорити про те, що додаткова фінансова допомога надійде від МВФ, на мою думку, дещо передчасно. Щоб відновити економіку і підтримувати стабільність, кошти треба буде залучати з різних джерел", - зазначила Крістін Лагард.

При цьому, повідомляє УНІАН, як зазначається в спецдоповіді МВФ щодо країн Східної, Центральної і Південно-Східної Європи, Фонд прогнозує зростання зовнішньої заборгованості України за підсумками 2014 р. до 102,2% ВВП і збереження цієї тенденції у 2015 р.

Згідно зі спецдоповіддю, у 2015 р. рівень валової зовнішньої заборгованості нашої країни становитиме 106,4% ВВП. При цьому прямий гарантований борг у 2014-му становитиме 67,6% ВВП, а в 2015-му - 73,4%.

За даними Нацбанку України, обсяг валового зовнішнього боргу України в другому кварталі 2014 р. порівняно з першим кварталом скоротився на 0,4% (або 592 млн дол.) - до 136,79 млрд дол.

У свою чергу Мінфін зазначав, що загальна сума державного і гарантованого державою боргу України на 31 серпня 2014 р. становила 69,512 млрд дол. Це на 286 млн дол., або на 0,41%, більше за показник на початок місяця.