UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мери вимагають термінового реформування місцевого самоврядування

Представники Асоціації міст України переконані, що реформа системи місцевого самоврядування в Україні є сьогодні найбільш актуальною проблемою в масштабах держави...

Представники Асоціації міст України переконані, що реформа системи місцевого самоврядування в Україні є сьогодні найбільш актуальною проблемою в масштабах держави. Градоначальники попереджають, що подальша підтримка державою невигідної позиції міських громад може спровокувати активні дії з боку Асоціації.

«Якщо ж позиція органів місцевого самоврядування й далі ігноруватиметься, а нові коаліція та уряд і далі імітуватимуть реформи, ситуація може вийти з-під контролю, — коментує мер Вінниці Володимир Гройсман. — Слід розуміти, що ми стоїмо на порозі дуже серйозного й потужного руху місцевого самоврядування. І мери готові говорити про це привселюдно. Треба буде вийти на вулицю — вийдемо!».

«Є три варіанти дальшого розвитку подій, — підтримує колегу Мирослав Пітцик, виконавчий директор Асоціації. — Або ми, як і центральна влада, виходимо із законодавчого поля, і там хоч трава не рости; або ми виходимо на вулицю; або знаходяться політик чи політична сила, які у змозі взяти на себе відповідальність за проведення цієї головної, на наш погляд, реформи».

Мери наполягають на внесенні змін на законодавчому рівні, тому що не вірять «жодним словам і обіцянкам». Так, повідомив Пітцик, «від парламенту, від майбутньої коаліції та уряду» вимагається ухвалення закону про порядок стосунків держави з місцевою владою. Від Президента — робота над новою Конституцією, «яка б передбачала безпосередню участь місцевих органів самоврядування в державному будівництві».

Крім того, додає мер міста Українка Київської області Павло Козирєв, роль Асоціації, що об’єднує міських голів, повинна істотно зрости: «Вона, як єдиний лобіст самоврядування, має дістати право законодавчої ініціативи, а також обов’язкової участі в обговоренні та розробці всіх законів, які стосуються місцевого самоврядування. Вона також повинна мати право звертатися в КС по захист інтересів місцевого самоврядування. Якщо цього не станеться, то всі наші круглі столи та розмови з приводу реформи марні».

Докладніше про проблеми місцевого самоврядування читайте у матеріалах круглого столу у свіжому номері «ДТ».