UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавринович розповів про етапи майбутньої адмінреформи

Реалізація повномасштабної адміністративної реформи буде тривалим і поетапним процесом, але її у...

Реалізація повномасштабної адміністративної реформи буде тривалим і поетапним процесом, але її успішне завершення є ключовим чинником для успішного функціонування державного механізму, заявив у коментарі для «Дзеркала тижня» міністр юстиції Олександр Лавринович.

«Коли говорити про адміністративну реформу загалом, то треба розуміти, що це досить тривалий і поетапний процес. Одночасно проводити реформу системи управління, державної служби, виконавчої влади, територіальну, місцевого самоврядування (а вони всі взаємопов’язані) — нереально», — упевнений міністр.

При цьому він розказав про своє бачення послідовності етапів майбутньої адміністративної реформи.

«Перший етап — інституціональна реформа. Спочатку — точне визначення функцій і кількості міністерств. Потім — виділення регуляторних функцій (комітети, департаменти, їхня класифікація і підпорядкованість). Усе відображено в пропозиціях Головдержслужби. Це давно працює в європейських країнах», — констатував Лавринович.

Далі, на думку міністра юстиції, необхідно буде провести зміни в системі держслужби.

«Другий етап — реформа державної служби. Мабуть, ви пам’ятаєте, що в 2006 році Кабмін Януковича розробив цей законопроект і подав його у ВР. Але наш уряд вигнали. Після дострокових виборів ми знову подали цей проект у парламент. У момент, коли ми шукали точки дотику з БЮТ, цей закон було ухвалено у першому читанні (вересень 2008-го). Але Юлія Володимирівна постійна у своїй мінливості і вже у жовтні передумала. Закон провалили», — констатував Лавринович.

При цьому він підкреслив, що від успіху майбутньої адмінреформи залежить ефективність функціонування всього державного механізму.

«Реформа державного управління — це справді ключ до успіху. Я давно над цим працював. Ще 2006 року прем’єром Януковичем було поставлене завдання підготувати проект. Сьогодні над реформою працюють ті самі люди і ті самі іноземні консультанти, з якими ми починали», — повідомив міністр.

Докладніше читайте в статті Інни Ведерникової «Виродження влади» у свіжому номері «ДТ».