UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Кращі нападаючі» Прем’єр-ліги

Уже понад місяць топ-менеджмент Прем’єр-ліги перебуває на прицілі в мас-медіа. Нагадаю, що вибори президента ПЛ, які відбулися 1 липня, оголили в українській Прем’єр-лізі пласт проблем...

Автор: Юрій Береговий

Ось це вже цікаво. Я навіть сказав би — захопливо, якби не серйозність ситуації, в якій нині перебуває українська Прем’єр-ліга (ПЛ). Якщо бути точним, то навіть не так сама Прем’єр-ліга, як її керівництво, що продемонструвало: воно зовсім не розуміє, чим потрібно займатися.

Уже понад місяць топ-менеджмент Прем’єр-ліги перебуває на прицілі в мас-медіа. Нагадаю, що вибори президента ПЛ, які відбулися 1 липня, оголили в українській Прем’єр-лізі пласт проблем. Якщо вдатися до футбольної термінології, то президент ПЛ Віталій Данілов та її генеральний директор Максим Бондарев — головні і єдині «нападаючі» української Прем’єр-ліги. Ці «бомбардири» атакують на всіх флангах: по вболівальниках, по футбольних клубах, по судовій системі України та по Федерації футболу України.

Усе розпочалося саме тоді, коли ще тривала робота над статутом української Прем’єр-ліги. Тоді ще в.о. президента ПЛ Віталій Данілов, який, згідно зі штатним розписом, платить юрисконсульту 17800 грн., а його помічникові — 10800 грн., мав простежити за тим, аби його юристи грамотно й відповідно до законодавства України написали статут структури. Чи то юристи схалтурили, розраховуючи на некомпетентність свого шефа, чи то сам Данілов пустив цю справу на самоплив, але факт залишається фактом. Ось уже більше року українська Прем’єр-ліга неначе працює, але документи, подані в реєстраційні інстанції, не відповідають законодавству України.

Прем’єр-ліга сьогодні схожа на велосипед без коліс. Коли начебто вже й сидиш у сідлі, а ось їхати — не виходить. Якщо поглянути на статут ПЛ, то в ньому немає даних про предмет її діяльності. Це — порушення частини 4 статті 57 Господарського кодексу України. Крім того, порушено статтю 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб»: якщо у статуті юридичної особи немає відомостей про предмет її діяльності, реєструвати таку юридичну особу заборонено.

Скажу більше: власники клу­бів вказали на низку помилок у статуті, які необхідно усунути, але керівництво ПЛ не вважало за потрібне вичитати й виправити цей документ. Таким чином, клуби опинилися в пікантній ситуа­ції: чемпіонат України з футболу доручено проводити організації, тобто Прем’єр-лізі, державна реєстрація якої визнана недійсною.

Якби керівництво цієї організації відразу звернуло увагу на свої помилки, до суду не дійшло б. Навіть попри те, що суд визнав факт державної реєстрації таким, який не відповідає чинному законодавству України, можна було б спробувати привести статут у відповідність до українського законодавства. Тим більше що на засіданні Федерації футболу України керівникам Прем’єр-ліги дали на це місяць. І всього-то й треба було: приборкати гординю, прислухатися до рекомендацій ФФУ і попрацювати над помилками.

На жаль, президент ПЛ Віталій Данілов і генеральний директор Максим Бондарев розгорнули широкомасштабну PR-акцію. Спочатку Данілов став скаржитися в засобах масової інформації, що на нього тиснуть. Потім Бондарев вирішив піти від гріха подалі й звільнився з посади генерального директора, поставивши замість себе Олександра Єф­ремова, сам же обійняв посаду виконавчого директора. І, перебуваючи на цій посаді, написав лист.

Епістолярний твір Бондарева, м’яко кажучи, дивує. Мало того, що він поставив під сумнів (!) рішення суду, то ще став давати юридичну оцінку подіям. Та й цього йому здалося замало. У листі голові виконавчого комітету ФФУ Григорію Суркісу чорним по білому написано, що виконком ФФУ шантажує, спекулює і лізе не у свою справу. Цікаво, що лист також адресований і контрольно-дисциплінарному комітетові ФФУ: Бондарев просить його втрутитися і скасувати пункти 3, 4, 5, 10 рішення виконавчого комітету від 10.07.09 з питання «Про ситуацію, що склалася у зв’язку з рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 06.07.09. про дер­жавну реєстрацію ОПФКУ «Прем’єр-ліга».

Відомо, що 17 липня 2009 року уже відбулося засідання контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України — органу футбольного правосуддя першої інстанції. Члени комітету розглянули заяву ФК «Мета­ліст», у якій клуб порушив питання відповідності процедури і суті обрання президента Прем’єр-ліги вимогам статуту цієї організації та нормам чинного законодавства. Під час розгляду було встановлено, що заява ФК «Ме­таліст» про порушення основних норм статуту ПЛ, і, зокрема, статті 16 статуту цієї організації, цілком відповідає духу та букві закону. Тобто Данілов не має права обіймати посаду президента Прем’єр-ліги.

Це свідчить про те, що керівники Прем’єр-ліги не тільки не доопрацювали статут ПЛ, а й відверто ігнорують його, що ще раз вказує на некомпетентність як Віталія Данілова, так і виконавчого директора ПЛ Максима Бондарева. Таким чином, і Данілов, і Бондарев не тільки підривають свій авторитет, а вкотре своїми нелогічними діями довели, що керувати Прем’єр-лігою неспроможні.

Схоже, від Данілова і Бондарева якихось конструктивних дій чекати не доводиться. Процитуємо слова президента ФК «Ме­таліст», координатора підготовки Харкова до проведення Євро-2012 Олександра Ярославського, який в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» просто відмітив: «Треба вигнати Данілова, та й усе».

Від редакції. «ДТ» готово надати слово панам Данілову та Бондареву в разі їх незгоди з позицією автора матеріалу.