UA / RU
Підтримати ZN.ua

КОФІ АННАН ГАРАНТУЄ ОБ’ЄКТИВНІСТЬ

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан запевнив міністра закордонних справ України Анатолія Зленка ...

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан запевнив міністра закордонних справ України Анатолія Зленка на зустрічі у Нью-Йорку, що розслідування інформації про нібито нелегальні постачання Україною озброєнь до Іраку буде відкритим і об’єктивним.

Про це в телефонному інтерв’ю українському телеканалу «Інтер» у четвер увечері заявив сам А.Зленко.

«Як сказав Кофі Аннан, він особисто наполягатиме на проведенні об’єктивного і відкритого розслідування, позбавленого зайвих емоцій і політичних спекуляцій», — сказав глава МЗС.

За словами глави зовнішньополітичного відомства, К.Аннан сприйняв надану йому інформацію про ситуацію, що склалася в Україні «у зв’язку з безпідставними обвинуваченнями» про постачання озброєнь.

«Необхідно вгамувати пристрасті і зайві емоції навколо цієї проблеми», — сказав А.Зленко, звертаючись до українських громадян. Він зазначив, що ситуація не є «простою й ординарною», проте Україна не має наміру «ні відмовчуватися, ні виправдуватися».

Міністр також повідомив, що в п’ятницю він проведе консультації в Раді Безпеки ООН з цього питання.

А.Зленко також заявив журналістам у Нью-Йорку: «Україна відкрита до проведення консультацій із Радою Безпеки ООН і розслідування з метою переконати весь світ, що Київ дотримується санкцій і ніколи не поставляв зброю Іраку».

Глава МЗС України, який перервав свій візит у Домініканську Республіку і терміново прибув до Нью-Йорка, сказав, що збирається запросити особисто К.Аннана і главу міжнародних інспекторів із роззброєння Ханса Блікса, щоб продемонструвати їм безпідставність обвинувачень із боку США.

А.Зленко додав, що з цією самою метою має намір запросити дипломатів із найважливіших країн, представлених у Раді Безпеки ООН. Він наголосив, що інспектори можуть приїхати в Україну і проводити там будь-яку перевірку, а також зайнятися пошуком українських радарів в Іраку.

Рада Безпеки ООН запровадила жорстке ембарго на військові постачання Іраку після вторгнення військ цієї країни в Кувейт 1990 року.