Якби вибори мера Києва проходили в травні 2013 р., то понад третини тих, хто має намір брати участь у виборах, підтримали б голову парламентської фракції УДАР Віталія Кличка, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".
Так, за даними опитування, повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна", участь у виборах взяли б близько 60% виборців. В.Кличка підтримали б 35,9% респондентів (з тих, хто має намір брати участь у виборах), главу Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександра Попова - 17,1% опитаних, а понад 11% - позафракційного парламентарія Петра Порошенка.
Понад 5% виборців віддали б свої голоси за народного депутата М.Томенка ("Батьківщина"), близько 4% - за нардепа А.Іллєнка ("Свобода"), майже 3% - за парламентарія М.Катеринчука ("Батьківщина"), 2% - за нардепа А.Гриценка ("Батьківщина") і позафракційного парламентарія О.Ляшка. Ще приблизно 3% проголосували б за інших кандидатів, а кожний шостий не визначився з вибором.
У прес-релізі соціологічної групи зазначається, що порівняно з березнем 2013 р. зросли рейтинги В.Кличка (з 31 до 36%), П.Порошенка (з 7 до 11%) і М.Катеринчука (з 1 до 3%). Зате показники О.Попова погіршилися з 20 до 17%. Також зменшилася кількість респондентів, які не визначилися з вибором (з 25 до 15%).
Якби вибори столичного мера проходили у два тури та у другий тур вийшли б глава КМДА та лідер фракції УДАР, то чверть опитаних (серед тих, хто має намір голосувати) підтримали б О.Попова, більш як 70% - В.Кличка, близько 5% не визначилися.
При виборах у два тури, якби в другий тур вийшли
О.Попов і П.Порошенко, то третина опитаних підтримала б чинного керівника міста, 57% - П.Порошенка, кожен десятий не визначився.
Усього було опитано 1002 респонденти - кияни у віці від 18 років і більше. Імовірність помилки репрезентативності дослідження становить 0,95. Дослідження проводилося 20-26 травня 2013 р.