UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестиції у майбутнє

Розвиток регіонів в умовах нинішніх реалій важко уявити без інвестицій в економіку, а їх більш віддалене майбутнє — без турботи про освітню сферу...

Автор: Надія Гоцуєнко

Розвиток регіонів в умовах нинішніх реалій важко уявити без інвестицій в економіку, а їх більш віддалене майбутнє — без турботи про освітню сферу. Схоже, саме цим правилом керуються керівники Київської області та провінції Хубей із Китаю, розвиваючи взаємовигідні зв’язки. Торік між регіонами було підписано угоду про співробітництво у галузі сільського господарства. А минулого вівторка сторони уклали нову угоду. Голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко та губернатор провінції Хубей Ло Цінцюань підписали Угоду про співробітництво і обмін досвідом у сфері освіти. Цей документ, у якому відбився процес розвитку інтернаціоналізації освіти, передбачає «не тільки довготермінові й короткотермінові обміни студентами і вчителями, а й обопільні візити адміністрацій освітніх установ із метою налагодження співпраці в науковій сфері та навчальному процесі». Передбачено, що докладний план обміну досвідом буде укладено після двосторонніх консультацій. Уже найближ­чим часом китайську провінцію відвідає група студентів і працівників освіти столичної області.

У своєму виступі під час підписання угоди Віра Ульянченко наголосила, що кількість ділових партнерів Київщини в КНР зростає. Крім Хубея, розвиваються ділові зв’язки з низкою інших провінцій Китаю. Столична область виходить на підписання угод зі співробітництва з містами Шанхай і Тяньцзінь. Можна говорити про конкретні результати. У Київській області створені і діють 16 спільних українсько-китайських підприємств, а за перше півріччя нинішнього року загальний товарооборот столичної області з китайськими партнерами становив 56,8 млн. дол. Але можливості для розвитку співробітництва, на думку Віри Ульянченко, набагато більші. Назвавши пріоритети соціально-економічного розвитку Київщини (будівництво спортивних комплексів та сервісної інфраструктури, потрібних для проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року, будівництво окружної дороги навколо Києва тощо), вона запросила китайських партнерів взяти участь у реалізації проектів.

Пан Ло Цінцюань із задоволенням відзначив, що, починаючи з 1994 року, співробітництво китайської провінції й української області успішно розвивається, висловив готовність до дальших кроків у розвитку ділових відносин, зокрема й у такій перспективній сфері як освіта. За словами губернатора, провінція Хубей як базова в Китаї у сфері освіти готова до співпраці, обміну студентами. Китайська сторона дуже зацікавлена в участі у будівництві спортивних споруд, розвитку інфраструктури Київщини.

Підписання угоди у сфері освіти — лише епізод у роботі Київської облдержадміністрації та її глави, націленої на прийняття різнобічних заходів для соціально-економічного розвитку регіону. Проведений у травні нинішнього року інвестиційний форум «Стратегія Київської області: Партнерство. Інвестиції. Розвиток», у якому взяли участь представники бізнесу з різних країн, дав потужний поштовх розвиткові регіону. Останнім часом підписано понад два десятки угод з довгострокового співробітництва Київщини з представниками Китаю, Словенії, Сербії, Вірменії, Росії, Білорусії. В економіку регіону залучено 943,8 млн. дол.