Україна упевнена в конкурентоздатності своєї бронетехніки на світовому ринку озброєнь, заявив заступник голови Державного комітету з промислової політики України Валерій Казаков.
В інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи повідомлення ЗМІ про тимчасове припинення Туреччиною програм з модернізації озброєнь, включаючи танковий тендер, у якому брав участь оснащений 120-мм гарматою натовського стандарту з автоматом заряджання український Т-84, він нагадав, що в ході випробувань вогневих характеристик українська машина показала кращі порівняно з конкурентами результати.
Крім того, наголосив В.Казаков, продемонстровані в ході тендера можливості вітчизняного ОПК отримали високу оцінку як замовника, так і західних колег, у тому числі конкурентів по тендеру. У їхньому числі він виділив французький концерн Giat Industries.
«Навіть якщо наше співробітництво відкладається, ми свій рейтинг завоювали і він нам допоможе. Ми йдемо в потрібному темпі і ніде не втратили», — додав він.
У зв’язку з цим В.Казаков уточнив, що в ході недавнього відвідання України турецькими експертами партнери продовжили відпрацьовувати питання щодо індивідуальних вимог замовника.
За повідомленнями низки західних ЗМІ, цього тижня у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні Туреччина оголосила про припинення програм з модернізації озброєнь загальною вартістю $19,5 млрд. Переможець тендеру, у якому, окрім українського Т-84, взяли участь французький Leclerc, американський Abrams і німецький Leopard, має взяти участь у програмі з виробництва 1000 танків для національної армії Туреччини на суму $8 млрд. У Німеччині проти участі в турецькому проекті виступили «зелені», котрі входять до урядової коаліції, вказуючи на існування в Туреччині переслідувань за національною ознакою (курдів. — ІФ). У відповідь на визнання Національною асамблеєю Франції геноцидом масових убивств вірменів 1915 року в Османській імперії участь французьких компаній у великих турецьких проектах також поставлено під сумнів. Американські танки, за словами експертів з озброєння, поступаються українським і мають вищу ціну.