UA / RU
Підтримати ZN.ua

«ГУМАНІТАРНІ НАРКОТИКИ»

«Переплутавши» підприємливість із безпринципністю, певна частина бізнес-ділків посприяла тому, що Україна стала смітником для прострочених медикаментів...

Автор: Жанна Попович

«Переплутавши» підприємливість із безпринципністю, певна частина бізнес-ділків посприяла тому, що Україна стала смітником для прострочених медикаментів. Підтверджують це результати нещодавно проведеної спільної операції двох тернопільських обласних управлінь — з боротьби з незаконним поширенням наркотиків і економічної злочинності.

На складі лікарні с.Ілавче Теребовлянського району співробітники міліції виявили і вилучили велику партію не придатних через прострочений термін вживання медпрепаратів німецького виробництва. Надійшли вони як гуманітарна допомога від одного з добродійних товариств Німеччини. У поле зору правоохоронних органів люди в білих халатах потрапили «за наводкою». Під час перевірки факти підтвердилися, більш того, виявилося, що в документах вміст посилки значиться... як продукти харчування. Насправді лікарські засоби, серед них і наркотики, прекурсори, психотропні речовини були доставлені контрабандними шляхом. Причому якщо в звичайній аптеці препарати подібного спектра дії видаються за спецрецептом, то в Ілавчі — лише за таємним слівцем і за відповідну плату. Головлікар і медперсонал лікарні були прекрасно обізнані, що їх установа не має ліцензії на реалізацію психотропних і наркотичних речовин. Під час обшуку на аптечному складі виявили не зареєстрованими понад 25 видів (сотню упаковок) різноманітних ліків.

Оперуповноважений відділу по боротьбі з незаконним поширенням наркотиків в обласному МВС Василь Багрій розповів, що в Ілавчевській лікарні було відкрите представництво німецького добродійного товариства, лікар і медсестри вели прийом пацієнтів і забезпечували хворих потрібними ліками безплатно. Звернутися по допомогу могли не лише пенсіонери чи інваліди, а й просто жителі сусідніх сіл. Проте доброта як із боку медперсоналу, так і «доброго бюргера» була взаємовигідною: перші одержували пристойні зарплати у вільно конвертованій валюті, а другі, заощадивши на утилізації, передаючи як гуманітарну допомогу непридатні ліки, у тому числі й наркотики.

Подібні випадки таять у собі небезпеку ще й тому, що до наркотиків може приохотитися і менш спокушена, ніж у місті, сільська молодь, адже й рівень безробіття в сільській місцевості вищий. Цілком очевидно, що певна частина молоді Тернопільської області остаточно «сіла на голку», виявивши при цьому своєрідну національну свідомість і віддавши перевагу вітчизняному продукту — коноплям і маковій соломці. Що не дивно, адже саме західний регіон відвіку спеціалізувався на вирощуванні маку в промислових обсягах.

«Західна молодь» врахувала й цей чинник. Майже одночасно з ілавчевськими «гуманітарними» наркотиками в самому обласному центрі під час закупівлі зерен конопель були затримані двоє студентів. Продавець, він же — майбутній педагог, який гризе «граніт науки» у державному педуніверситеті, вже у відділенні відверто повідав (і факти підтвердилися під час обшуку), що рослини спеціально культивованої коноплі він вирощував у квіткових горщиках на вікні. «Юний мічурінець» провів дослідження і переконався, що отримане насіння мало сильнішу дію.

Торік в одному із «наймолодіжніших» мікрорайонів Тернополя — «Сонячному» оперативники прикрили стаціонарну точку — кіоск, власник якого в коробках з-під сірників продавав готову до вживання «наркоту». Після цього збувальники зілля трохи присмирнішали. Та останнім часом знову стали надходити тривожні сигнали зі шкіл, середньоспеціальних і вищих навчальних закладів про продаж «кайфу», причому найдешевшого та найнебезпечнішого для здоров’я.

За даними обласного наркодиспансера, офіційно на обліку зараз перебуває 420 чоловік, в основному, всі у віці до 30 років. А точніше, лише за останні кілька років офіційна статистика виросла майже вдвічі.