UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Служби зовнішньої розвідки: Головна небезпека для України – стати об’єктом чужої політики

Головною зовнішньою небезпекою для України на даний момент є випадання з нової архітектури глоба...

Головною зовнішньою небезпекою для України на даний момент є випадання з нової архітектури глобальної безпеки та перетворення на об’єкт політики недружньо налаштованих зовнішніх сил, заявив у статті для «Дзеркала тижня» голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

«Головна зовнішня небезпека для нашої країни полягає у тому, що посткризова міжнародна модель, зокрема такі її елементи як оновлена фінансово-економічна система та нова архітектура глобальної і європейської безпеки, може скластися без урахування інтересів України», — певен керівник СЗР.

На його думку, це призведе до підлеглого зовнішньополітичного становища України.

«Наша держава все одно буде інтегрована у світовий політико-економічний простір, але вже не як повноправний суб’єкт, а як об’єкт зацікавленості або впливу тих чи інших сил», — констатував Маломуж.

На думку керівника СЗР, деструктивні дії недружньо налаштованих до України держав можуть призвести до втрати нею ініціативи в регіональній політиці, а також до ослаблення позитивних відносин із низкою країн та альянсів.

«Для України це означає, що в середньостроковій перспективі особливого значення набуватиме зростання військової активності іноземних держав та їх блоків поблизу українських кордонів в умовах обмеженої ефективності міжнародних договорів у сфері роззброєння та контролю над озброєннями», — переконаний керівник розвідувального відомства.

При цьому істотну роль відіграватимуть недієвість нинішніх зовнішніх гарантій безпеки нашій державі, відтермінування перспектив її вступу до ефективних міжнародних систем колективної безпеки, нестабільність військово-політичної ситуації у зоні стратегічних інтересів України, заявив Маломуж.

Детальніше читайте в статті Миколи Маломужа «Про стратегію подолання загроз національній безпеці України на початку ХХІ століття» в свіжому номері «ДТ».