«Сьогодні ми повинні надати допомогу населенню світу, яке голодує, страждає від зростання цін на продовольство. Для цього необхідно насамперед визнати терміновим подолання цієї кризи — і розпочати діяти», — заявив генеральний секретар Організації об’єднаних націй Пан Гі-мун у своїй статті для «ДТ».
Генсек ООН відзначив, що сьогодні ціни на основні продукти харчування досягли рекордно високого рівня і продовжують зростання, а глобальні запаси продовольства — безпрецедентно низькі. Водночас високі ціни на нафту призводять до зростання витрат на транспортування продовольства і придбання добрив. Крім того, до скорочення запасів продовольства для людей, на думку низки експертів, призводить ширше застосування біопалива.
«Небезпека загрожує мільйонам найуразливіших людей у світі, — наголосив Пан Гі-мун. — Це — нове обличчя голоду, який дедалі більше зачіпає раніше захищені від нього громади».
На підтвердження своїх слів він навів дані Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН: «Сім’ї, які раніше могли дозволити собі різноманітне калорійне харчування, сьогодні змушені задовольнятися якимось одним продуктом, а також зменшити кількість прийомів їжі з трьох до двох або навіть одного разу на день».
Нагадавши, що експерти не очікують падіння цін на продовольство, генсек ООН закликав вжити невідкладних заходів для подолання продовольчої кризи.
Він повідомив, що цього року ВПП має намір забезпечити продовольством 73 мільйони людей у всьому світі й наголосив на необхідності зміцнення програм ООН для надання допомоги країнам, що розвиваються, у боротьбі з голодом.
Крім того, на його думку, необхідно вжити заходів у зв’язку з посиленням негативних наслідків природних катаклізмів для сільського господарства, а також з далекосяжними наслідками зміни клімату. Йдеться, зокрема, про створення систем захисту від засух і повеней для громад із низьким рівнем продовольчої безпеки.
Необхідне також різке збільшення сільськогосподарського виробництва і підвищення ринкової ефективності, підсумував генсек ООН.
Докладніше читайте у статті Пан Гі-муна «Нове обличчя глобального голоду» у свіжому номері «ДТ».