Втрати населення від ревальвації гривні сягнуть близько 1 млрд. доларів, застеріг професор Інституту стратегічних оцінок Анатолій Гальчинський. Крім того, на його думку, значно поглибляться диспропорції між експортом та імпортом.
«Розглядаючи проблему своєчасності здійснюваної ревальвації гривні, не можна не враховувати катастрофічного зростання дефіцитності торговельного балансу: за даними НБУ, у першому кварталі поточного року експорт товарів зріс на 28,9%, а імпорт — на 44,5%. Із здійсненням ревальвації відповідні диспропорції поглибляться ще більшою мірою», — вважає експерт.
Він попередив, що втрати українських експортерів з урахуванням проведеної ревальвації значно зростуть.
«У 2007 році експорт товарів і послуг становив 64 млрд. доларів, а відтак, ідеться про суму втрат, що становить майже 2,56 млрд. доларів», — зауважив Гальчинський.
Крім того, на думку експерта, слід враховувати і можливе знецінення позабанківських заощаджень населення, які номінуються у доларовому еквіваленті.
«Ідеться про знецінення активів фізичних осіб, що сумарно становлять приблизно 22—24 млрд. дол. З урахуванням чотиривідсоткової ревальвації відповідні втрати лише для населення сягнуть близько 1 млрд. доларів», — заявив Анатолій Гальчинський.
Докладніше читайте у статті Анатолія Гальчинського «Ревальвація гривні — крок у перспективному напрямку» у свіжому номері «ДТ».