Проект програми діяльності уряду «Український прорив: для людей, а не політиків» має неконкретний характер і не дозволить оцінити виконання програми урядом, констатує доктор юридичних наук, професор Василь Лемак. Елементи, які можна назвати «класикою популізму», відзначив у документі інший експерт — президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.
На думку професора Лемака, абсолютна більшість положень програми мають узагальнений і неконкретизований характер, деякі — містять просто нефахові формулювання, у розпливчатому стилі написані економічні підрозділи програми, а виклад цілого ряду положень має нелогічний характер.
«За такого підходу об’єктивна оцінка результативності уряду у принципі неможлива. Головне — з розпливчастих формулювань програми виборець не може дізнатися, якою країна стане через рік, два, три», — констатував експерт.
«Ще в серпні, представляючи ідею «Українського прориву», Тимошенко говорила, що народ не заслужив повільних перетворень, йому треба все й одразу, — нагадав, у свою чергу, Олександр Пасхавер. — Ось це «все й одразу» — це і є радикальне сприйняття світу, і водночас — класика популізму. Все й одразу можна тільки зруйнувати».
При цьому Пасхавер не впевнений, чи є така політика усвідомленим обманом виборців, або ж Тимошенко сама вірить у декларовані ідеї. «Вочевидь, заявляючи про можливість всього й одразу, людина обманюється сама. Але вона точно обманює тих, кому адресовано такі обіцянки», — наголосив він.
На його думку, на популістські кроки уряд штовхає бажання отримати політичні дивіденди, але такий метод підвищення рейтингу експерт рішуче не схвалює: «Популізм — це завжди вияв презирства до населення. Ставлення поблажливо-зневажливе: оце воно розуміє, а щось складніше до нього не дійде».
Докладніше читайте у статті Василя Лемака «Програма уряду вимагає доопрацювання» та в інтерв’ю Наталії Яценко з Олександром Пасхавером у свіжому номері «ДТ».