UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти сумніваються в законності будівництва біля Лівадійського палацу

Експерти сумніваються в законності будівництва житлового комплексу «Імператор» в Лівадії — в історичному ареалі і безпосередній близькості від Лівадійського палацу.

Експерти сумніваються в законності будівництва житлового комплексу «Імператор» в Лівадії — в історичному ареалі і безпосередній близькості від Лівадійського палацу.

Зокрема, сумніви викликає погодження проекту будівництва комплексу по вулиці Батуріна, 44-а, підписане 28 березня 2008 року головою Держслужби з питань національної культурної спадщини Миколою Кучеруком. У зв'язку з тим, що будівництво ведеться в зоні історичного ареалу, в безпосередній близькості від пам'ятки національного значення, цей документ є ключовим.

Перший заступник голови Держкультурспадщини Яків Діхтяр підтвердив «Дзеркалу тижня», що для таких документів «є певна форма» і дане узгодження їй не відповідає. Він назвав дивним текст, в якому керівник Держслужби Кучерук остаточно погоджує проект будівництва багатоповерхового житлового будинку, враховуючи необхідність вносити зміни до висотності будівлі.

«Практика така. Якщо до проекту немає зауважень Держслужби, на ньому просто ставиться штамп «узгоджений», номер і дата. Якщо є зауваження або рекомендації, тоді головою підписується документ, у якому вони перелічені. І не може бути такого, щоб після внесення до проекту змін, тим паче з висотності, не були потрібні наступні узгодження», — пояснив Діхтяр.

Крім того, всупереч практиці, що склалася, в документі відсутні й посилання на позитивні висновки Республіканського комітету з охорони культурної спадщини Криму з питань подібного будівництва.

«В Києві дуже важко визначити, де міститься конкретна ділянка. Тому нам делеговані повноваження визначати, робити висновки щодо погодження чи відмови на будівельні роботи чи на відведення земельних ділянок, — розповів заступник голови Рескомітету В’ячеслав Зарубін. — В ситуації з об’єктом «Імператор» цю практику було порушено: через наш комітет не проходили попередні погодження, і первинних документів у нас ніхто не запитував».

Фахівці також відзначають, що будівництво житлового комплексу знаходиться надто близько до Великого палацу і є дуже масштабним.

За оцінкою Якова Діхтяра максимально допустима висотність будівлі в зоні будівництва — максимум три поверхи з мансардним дахом. «Та ніяк не сім-вісім. І не таких обсягів», — підкреслив він.

З думкою Діхтяра згоден і В’ячеслав Зарубін: «В ареалі така річ за визначенням розташовуватися не може. Якщо там було історико-містобудівне обгрунтування, дуже цікаво, хто його підписав. Щонайменше, можна просто гнати з роботи за цей проект, який ми бачимо на картинці».

Докладніше читайте в статті Валентини Самар «Імператорська розкіш» у свіжому номері «ДТ».