Українські виборці провокують політиків давати свідомо нездійсненні або ж небезпечні для економіки обіцянки, оскільки впевнені, що держава зобов’язана безперервно збільшувати рівень соціальних виплат, заявила в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.
«Населення, незадоволене ступенем відповідності рівня свого життя тому ідеалу, який у нього різними способами сформували, чомусь вважає, що держава йому винна і чекає від неї дедалі більших і більших соціальних виплат. Провокуючи політиків цими своїми очікуваннями на обіцянки», — пояснила соціолог.
При цьому, на думку Лібанової, українські політики, даючи малореальні обіцянки відносно соціальної підтримки населення, заганяють себе в глухий кут.
«Населення демонструє попит на обіцянки. Політики дають ці обіцянки, оскільки у них одне завдання — бути обраними. Потім вони або виконують свої обіцянки, або не виконують. Якщо вони хоча б спробують їх виконати, розкручується інфляція. А на тих, хто не намагається виконати такі обіцянки, є опозиція», — описала ситуацію соціолог.
Лібанова підкреслила, що подібний соціальний популізм не тільки ускладнює політичне життя країни, але й становить небезпеку для економіки.
«Жодна економіка не зможе витримати такого навантаження соціальними трансфертами, які повісили на українську економіку», — констатувала вона.
Детальніше читайте в інтерв’ю Катерини Щоткіної з Еллою Лібановою у свіжому номері «ДТ».