UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт рекомендує створити орган для прийняття нової Конституції України

Відмовитися від внесення змін у чинну Конституцію і прийняти нову редакцію Основного закону рекомендує керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко...

Відмовитися від внесення змін у чинну Конституцію і прийняти нову редакцію Основного закону рекомендує керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Для цього він пропонує створити спеціальний установчий орган Конституційну асамблею.

«Проведення конституційної реформи у порядку, передбаченому розділом XIII Конституції, не видається реальним варіантом, — пояснює Коліушко. — За існуючих політико-правових умов нормальний перебіг конституційного процесу вкрай сумнівний».

Натомість, посилаючись на зарубіжний досвід, він пропонує провести конституційну реформу через приняття нової редакції Основного закону спеціальним органом установчої влади.

«Формуватися Конституційна асамблея України повинна шляхом всеукраїнських виборів, — пропонує експерт. — Членів Конституційної асамблеї України (наприклад, 300 народних обранців Конституційної асамблеї України) пропонується обирати на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування на засадах комбінованої виборчої системи».

Реалізація такого варіанту реформи, за словами Коліушка, має відбуватися у два етапи. Передусім, Верховна Рада має прийняти закон «Про Конституційну асамблею України» і нову редакцію закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми». Потім має відбутися ухвалення нової Конституції України Конституційною асамблеєю України і затвердження її на всеукраїнському референдумі.

Детальніше читайте у статті Ігоря Коліушка та Юлії Кириченко «Конституційна асамблея — шлях до нової Конституції України» у свіжому номері «ДТ».