UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Поставлені в Програмі Януковича завдання з реформи охорони здоров'я – декларативні

Завдання з реформи української системи охорони здоров'я, які представлені в Програмі економічних реформ, носять декларативний характер...

Завдання з реформи української системи охорони здоров'я, які представлені в Програмі економічних реформ, носять декларативний характер. Про це заявив професор В'ячеслав Передерій, доктор медичних наук і колишній заступник міністра охорони здоров.

За його словами, без ліквідації відомчої медицини, яка поглинає майже 40—45% фінансувань усієї галузі охорони здоров'я, нічого змінити неможливо.

«Час чиновникам усіх рангів і відомств ходити лікуватися до районних поліклінік та лікарень, а не до спеціальних медустанов, і тоді вони матимуть реальне уявлення про стан справ в охороні здоров'я», - говорить Передерій.

За його словами, для отримання ефекту від реформ необхідно паралельно зробити три обов'язкові кроки: збільшити бюджетне фінансування, ввести співдружні платежі громадян у вигляді обов'язкового медичного страхування або лікарняних кас, а також ввести реструктуризацію і оптимізацію кількості, якості медустанов у країні.

«Про це говориться побіжно, а стосовно медстрахування, то його впровадження планується тільки з 2015 року», - відзначає він.

При цьому експерт зазначив, що у нього викликає настороженість пункт, котрий стосується перегляду умов ліцензування медичної діяльності, акредитації медустанов і медперсоналу. «Як би не вийшло, що з'явиться ще одна годівниця, яких і сьогодні в наший медицині предостатньо», - пояснює він.

Докладніше про реформу системи охорони здоров'я читайте в коментарі В'ячеслава Передерія у свіжому номері «ДТ».