UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чіпак: Історія руйнівних наслідків повені 1998 року на Закарпатті вже не повториться

Історія руйнівних наслідків повені 1998 року на Закарпатті за будь-яких обставин вже не повториться, вважає начальник закарпатського «Облводгоспу» Володимир Чіпак.

Історія руйнівних наслідків повені 1998 року на Закарпатті за будь-яких обставин вже не повториться, вважає начальник закарпатського «Облводгоспу» Володимир Чіпак.

«Упродовж останніх років ми побудували десятки кілометрів дамб, повністю захистили або істотно підвищили безпеку близько п’яти десятків населених пунктів. Тому якщо в області знову станеться паводок, таких руйнівних наслідків, як у 1998 р., гадаю, не буде, вони виключені», — відзначив він у коментарі для «Дзеркала тижня».

Він нагадав, що під час паводка 1998 року рівень води на Закарпатті досяг історичного рівня, і вже через два роки й чотири місяці в області стався новий паводок, під час якого рівень води перевершив попередній аж на метр.

«А 2008 року на румунському боці Карпат стихія лютувала навіть сильніше. Ці природні катаклізми — наслідок зміни клімату. Очікувати, що надалі паводки будуть меншими, не слід, вони можуть бути лише більшими», — відзначив Володимир Чіпак.

За його словами, незважаючи на недостатнє фінансування, на Закарпатті ніколи не припиняли берегоукріплювальні роботи. Однако будівництво польдерів у низинних районах перебуває поки що на стадії проектування.

«На Закарпатті залишилося кілька десятків небезпечних ділянок. Працюємо з населенням, — люди мають знати, наскільки вони захищені. Ми розробили чотири посібники, в яких у доступній формі розповіли, як поводитися під час стихійного лиха, як правильно будувати своє житло тощо. Після торішньої повені ці посібники розповсюдили в західних областях України», — повідомив він.

На думку Чіпака, основною проблемою для проведення протипаводкових робіт є різке скорочення фінансування державної протипаводкової програми «Тиса». Зокрема, на неї цього року передбачено 37 мільйонів гривень плюс 50 мільйонів зі стабілізаційного фонду.

«Однак остання сума — під знаком питання. Невідомо, коли виділять кошти — тепер чи під кінець року (від цього багато що залежить), та й чи виділять взагалі. Перший квартал ми формували плани робіт, віднедавна розпочалося виділення запланованих 37 мільйонів. Кошти надходять за графіком, але це не ті суми, які потрібні для виконання програми», — наголосив він.

Докладніше читайте у статті Володимира Мартина «Запланованих коштів недостатньо для виконання протипаводкової програми…» у свіжому номері «ДТ».