Відтоді, як Геннадій Труханов став фігурантом низки кримінальних справ, Петро Порошенко під час своїх візитів на Одещину не зазирав у саму Одесу, щоб, як здавалося, привселюдно не тиснути руку міському голові. Але чим ближче вибори, тим міцніше рукостискання й гучніші овації.
Геннадій Труханов, уже після пред'явленого йому обвинувачення в розтраті бюджетних коштів, неодноразово клявся у відданості Петру Порошенку: "Я голосував за нього на виборах 2014 р. і голосуватиму знову". А минулої суботи під час візиту глави держави в Одесу мер уже особисто заявив гарантові про свою вдячність. "Усе, за що нас поважають, за що нас підтримують, і за наші високі рейтинги, - це все, якщо говорити чесно, завдяки вам, Петре Олексійовичу", - розшаркався Труханов перед президентом країни на засіданні ради регіонального розвитку. Ну, а потім вони разом пройшлися вечірнім Приморським бульваром, демонструючи єдність та широкі усмішки, отримуючи у відповідь захоплені й радісні вигуки одеситів, які хотіли зробити селфі з президентом країни.
Команда мера ретельно готувалася до візиту глави держави. Місцевим чиновникам дали вказівки звести людей на призначений час на Приморський бульвар, де біля пам'ятника Дюку було встановлено сцену. Спочатку мав відбутися концерт, потім виступ президента і його прогулянка бульваром. Викладений у Мережу запис наради з главами районів міста і керівниками департаментів Одеської міськради показав, як простодушно використовують чиновники адмінресурс на підтримку кандидата Петра Порошенка. Судячи з голосу, докладний інструктаж проводив Олег Бриндак, голова депутатської фракції "Довіряй справам" в Одеській міськраді.
Ось кілька цінних вказівок від інструктора: "Щільно забити простір біля трибуни своїми людьми", "Освіта, охорона здоров'я, ЖКГ, будівельники підтягнуться пізніше", "Нікому не розходитися зі своїх секторів", "Нікого з чужих близько до сцени не пускати", "Блокувати плакати опонентів", "Всім демонструвати радість та оптимізм", "Захід повинен бути веселим", "Мають звучати оплески, слова схвалення", "Недоброзичливі крики й вигуки слід перекрикувати словами "наш президент", "Ми разом із ним пройдемо окремою групою по бульвару", "На лавках мають сидіти свої люди", "Вітаються фото й селфі з президентом"...
У Геннадія Труханова (на відміну від Петра Порошенка) стійкий і, можна сказати, стабільно високий рейтинг у місті. І мер ним часто козиряє, використовуючи як щит від критики та нападок на свою адресу. Якби не кримінальні справи, в яких фігурує Труханов, то про конструкцію "мерська підтримка за президентський захист" навряд чи гарант міг мріяти. Але сьогодні розклад такий, що і мерові, і президентові вигідніше бути в одній зв'язці.
З листопада минулого року Геннадій Труханов ходить, як на роботу, в Малиновський районний суд Одеси, де слухається багатотомна справа про розтрату мерією бюджетних коштів при купівлі споруд колишнього заводу "Краян". Хоча інтерес до процесу знизився, ця мерська історія може знову перейти в розряд резонансних.
Перебіг судового процесу вже виніс на світ білий низку деталей та подробиць, які при певному розкладі можуть дуже зіпсувати життя Труханову. Історія з його закордонними паспортами ще не скінчилася. Як з'ясувалося, у мера Одеси таки було два російських паспорти, анульованих Сергієво-Посадським міським судом Московської області на заяву самого Труханова у 2017 р., після оприлюднення документів із панамського досьє, в якому поряд із Петром Порошенком фігурував і Труханов як громадянин Російської Федерації. Але стосовно грецького паспорта поки що остаточної інформації немає.
Судовий процес кинув пучок світла й на історію про "тіньових хазяїв" Одеси, що стала вже притчею во язицех. На одному з січневих засідань було озвучено результати обшуку, який проводили працівники НАБУ в київському офісі колишнього депутата від БЮТ, а нині прибічника БПП Олександра Дубового. Він контролював банкрутство й перепродаж заводу "Краян", а потім спільно з партнерами вирішував, як зняти арешт зі 185 млн. грн бюджетних коштів, виручених від продажу заводських приміщень. Отож, серед телефонних абонентів Дубового, з якими він вів розмови, значився відомий своїм кримінальним минулим Олександр Ангерт, що проживає нині за кордоном і (за повідомленнями низки ЗМІ) не так давно прибув із Лондона до Одеси. І вже встиг кілька разів відвідати Київ. Його приїзд саме й пов'язують із забезпеченням гарантій взаємолояльності мера та гаранта на президентських виборах.
У зв'язку з цим переобрання Петра Порошенка на новий президентський термін - це гарантія свободи Труханова, як у прямому сенсі, так і в політичному. Це можливість знову балотуватися на посаду мера Одеси у 2020 р. Оточення Труханова має намір продовжувати тримати місто під контролем і навіть посилити свої позиції. Його команда вже розпочала підготовку до парламентських виборів. Ще наприкінці минулого року Геннадій Труханов заявив про "похід" його партійців на Київ. Обличчя майбутніх кандидатів від партії "Довіряй справам" уже красуються на розвішаних по місту партійних білбордах. Це Марат Корольов, голова Приморської райадміністрації Одеси, депутати міськради Дмитро Танцюра й Олександр Шеремет і чинний депутат Верховної Ради Дмитро Голубов. Вони, за словами мера, мають сформувати одеське лобі у Верховній Раді.