UA / RU
Підтримати ZN.ua

БУДУВАТИМЕМО НОВИЙ ТАБІР?

Президент України Леонід Кучма заявляє про необхідність зміцнювати економічну співпрацю країн к...

Президент України Леонід Кучма заявляє про необхідність зміцнювати економічну співпрацю країн колишнього соціалістичного табору з метою уникнення негативних наслідків, пов’язаних із розширенням Європейського Союзу на схід.

«Наш шлях у ЄС неблизький», — підкреслив Президент, виступаючи в п’ятницю у Києві на зустрічі, присвяченій 10-річчю Української спілки промисловців і підприємців, у якій також взяли участь прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, керівництво Міжнародного конгресу промисловців і підприємців, представники СПП різних країн — зокрема Словаччини, Азербайджану, Болгарії, Білорусі, Вірменії, Киргизії, Росії, Румунії, Молдови, Естонії.

Зазначаючи, що найближче до вступу в ЄС стоїть Естонія, Л.Кучма сказав: для інших країн колишнього СРСР Євросоюз є «замкненою структурою».

За словами Л.Кучми, сусідні з Україною Польща та Угорщина «уже заявляють, що з наступного року запровадять візовий режим». Президент зазначив, що візовий режим призведе до «обмеження руху товарів і капіталів», а це відчують економіки всіх трьох країн.

«Тому, мені здається, увагу треба звернути на внутрішнє співробітництво», — підкреслив Л.Кучма, відзначаючи, що необхідно зміцнювати внутрішні ринки і розвивати високі технології, оскільки «якщо ми перебуватимемо в такому аморфному стані, невідомо, де ми опинимося».

У зв’язку з цим Президент навів як приклад ситуацію навколо побудови українського літака Ан-70. За його словами, попри те, що за технічними характеристиками й ціною цей літак не поступається європейським аналогам, його все-таки «не пустили в Європу». Однак, підкреслив Л.Кучма, Україна все ж таки зможе будувати цей літак разом із Росією.

Президент також закликав не плутати політичні устремління країн із вигодою економічної співпраці. «Життя підштовхує до того, щоб економіка й політика трохи розділилися», — сказав він. За словами Л.Кучми, необхідно робити акценти передусім на вирішенні економічних питань, що, зокрема, пов’язано з погіршенням світової кон’юнктури, яка вимагає розвитку внутрішніх ринків.