В Асоціації міст України розчаровані законопроектом про держзакупівлі, який був внесений Президентом у парламент на цьому тижні як невідкладний.
«Законопроект набагато гірший, ніж той, який був запропонований урядом Януковича і проголосований 17 липня. Принаймні там із системи закупівель абсолютно логічно виводилися підприємства із часткою державної власності, що здійснюють повноцінну комерційну діяльність і не потребують застосування процедур закупівель, прийнятих у публічній сфері», — сказано в коментарі АГУ для «ДТ».
В Асоціації констатують, що в президентському законопроекті домінуюче становище в системі закупівель залишається за псевдогромадською організацією — Тендерною палатою.
«Більше того, її роль посилюється, — наголошується у коментарі. — Так, статтею 8 передбачається, що факт інформування учасників про проведення процедури закупівель визначається від дати опублікування оголошення в інформаційному бюлетені, що його видає Тендерна палата України. А державні органи взагалі усуваються від одного з найголовніших елементів процедури — інформування».
Крім того, відзначають в АГУ, законопроект забезпечує повне юридичне оформлення комерціалізації закупівель: «Залишаються ті самі проблеми з розміщенням інформації в інформаційних мережах. Однак «знамените» ЄКА («Європейське консалтингове агентство») ще більше легітимізується».
Докладніше про особливості президентського законопроекту про держзакупівлі читайте у статті Андрія Марусова «Горобцями по гарматі, або Тендерний фальстарт президента» в свіжому номері «ДТ».