UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація президента надіслала Кабміну список поправок до проекту Податкового кодексу

Адміністрація президента України Віктора Януковича підготувала і направила уряду доповідну записку з переліком поправок до проекту Податкового кодексу, що було прийнято Верховною Радою в першому читанні 17 червня.

Адміністрація президента України Віктора Януковича підготувала і направила уряду доповідну записку з переліком поправок до проекту Податкового кодексу, що було прийнято Верховною Радою в першому читанні 17 червня.

У доповідній записці, зокрема, зазначено, що «проект Податкового кодексу України містить положення, які очевидно не узгоджуються з політикою дерегуляції підприємницької діяльності й зменшення податкового навантаження на підприємців».

Адміністрація президента повідомляє, що проект Податкового кодексу вимагає не тільки істотного техніко-юридичного опрацьовування, але й ухвалення політичного рішення щодо можливості його підтримки в другому читанні і подальшого підписання главою держави.

«Проект складається зі штучно об'єднаних, без належного опрацьовування, законодавчих актів, викладених у відповідних розділах кодексу... , що мають свою нумерацію, це істотно ускладнить користування кодексом у разі його ухвалення», — зазначено в доповідній записці.

В Адміністрації президента пропонують внести зміни здебільшого до статті Податкового кодексу, що стосуються адміністрування податків.

Зокрема, запропоновано вилучити весь блок про контрольні виїзні перевірки (ст. 45 другого розділу проекту кодексу), повністю відмінити запропонований проектом механізм припинення документальної виїзної планової і позапланової перевірок (ст. 46) і скоротити (на п'ять-десять днів) терміни перевірок, а також терміни, на які ці перевірки можуть бути продовжені за рішенням керівника податкової (ст. 46).

Окрім того, в Адміністрації президента виступають за відміну норми проекту про безакцептне списання засобів, що, як зазначено в доповіді, суперечить конституційним гарантіям захисту приватної власності.

У АП також пропонують не надавати податковій право вилучати оригінали первинних фінансово-господарських документів і організовувати вилучення майна платника податків.

У адміністрації президента також виступають за перегляд деяких податкових стимулів для підприємців, що присутні в проекті кодексу. Зокрема, висунуто пропозицію вилучити запропонований механізм відшкодування платникові податків витрат, здійснених за інвестиційним проектом на будівництво або поліпшення капітальних активів після передачі таких активів у державну або комунальну власність.

Окрім того, в АП пропонують вилучити з проекту розділ щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів господарювання, що реалізовують інвестиційні проекти на основі енергозбережних, екологічно прийнятних і наукоємких технологій.

Детальніше читайте в статті Наталії Яценко «Підстригання перуки» в свіжому номері «ДТ».