Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив академік НАМН України, директор Інституту ендокринології та обміну речовин імені Комісаренка НАМНУ Микола Тронько.
На превеликий жаль, за його словами, дотепер цю проблему не вирішено. «Ще у 2004 році президент Л.Кучма підписав в ООН меморандум, підтвердивши тим самим, що держава взяла на себе зобов'язання ліквідувати йодний дефіцит. ВООЗ, ЮНІСЕФ, форуми ендокринологів, які відбулися за цей час, підготували і подали не одне звернення до Кабінету міністрів, до Верховної Ради і МОЗ України. На жаль, далі розмов справа не пішла», - зазначив академік.
«Нещодавно відбулося розширене засідання ЮНІСЕФ, на якому Україна, на жаль, прозвучала у списку країн, які досі нічого не зробили в цьому напрямку. 137 країн світу успішно вирішують проблему йододефіциту за допомогою йодування харчової солі. Наш інститут спільно з ВООЗ, ЮНІСЕФ та центром «Атланта» (США) провели дослідження у найбільш постраждалих від Чорнобильської катастрофи районах. Отримані дані свідчать про наявність у цих регіонах помірного йододефіциту. Саме цей дефіцит і сприяв активному захопленню радіоактивного йоду, що, власне, і призвело до більшого опромінення щитовидної залози. Ми продовжуємо дослідження і сподіваємося, що рішення нарешті буде прийнято на державному рівні», - повідомив директор Інституту ендокринології та обміну речовин.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Ольги Скрипник з Миколою Троньком.