UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відкритий Януковичем перинатальний центр так і не почав працювати

У центрі більш ніж за півмісяця його роботи не народилася жодна дитина і не проводилися дитячі операції.

У Кіровограді до 20 березня закрили перший в Україні перинатальний центр, який 31 січня урочисто відкривав президент Віктор Янукович. Серед причин закриття називають численні недоліки ремонту і технічного оснащення центру.

Про це пише видання «Рідна країна» з посиланням на лікарів з Кіровограда.

Так, за словами лікарів, всередині приміщення обвалюється штукатурка, яку квапливо наносили перед відкриттям закладу, не подається кисень у кисневі апарати, а коли починає працювати техніка - зникає світло.

«У палатах неможливе перебування немовлят, оскільки температура повітря не піднімається вище 15 градусів», - пише видання.

Окрім того, за інформацією видання, є проблема з укомплектованістю кадрів. У Центрі досі немає дитячого анестезіолога і хірурга. У центрі більш ніж за півмісяця його роботи не народилася жодна дитина і не проводилися дитячі операції, відзначають журналісти.

Колишній головний лікар обласної лікарні Микола Шевчук підтвердив, що центр поки не запрацював. «Перинатальний центр готовий для того, щоб розпочати роботу. Але реально на вчорашній день його не було відкрито», - сказав він.

За словами Шевчука, при підготовці до відкриття центру виникли проблеми у зв'язку з сильними морозами.

«Погодні умови внесли свої корективи. Морози не дали можливість своєчасно провести випробування кисневої системи, боялися, щоб не замерзло, не лопнуло», - сказав він.

На запитання, чому все ж центр було офіційно відкрито, але реально він не почав працювати, Шевчук відповів: «Є певні технології. Для того, щоб запустити перинатальний центр, його необхідно промити, посіяти на наявність бактеріальної флори, і ще зробити низку процедур».

Як відомо, Кіровоградський обласний перинатальний центр - це перший заклад, відкритий в рамках реалізації ініційованого президентом Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства».

На його створення з державного бюджету було виділено понад 35 мільйонів гривень. Окрім того, до реалізації проекту приєднався Благодійний фонд Віктора Пінчука, який безкоштовно надав сучасне реанімаційне обладнання для першого етапу догляду за новонародженими. !zn

Читайте також:

У Європі 20% смертей обумовлено хворобами, пов'язаними з навколишнім середовищем

Київським лікарням не вистачає майже 4000 медиків

На лікування хворих у стаціонарі в бюджеті Києва передбачено 7 грн на добу

У Тернопільській області з 20 стаціонарів залишаться шість